Революція у медицині: у Швейцарії паралізований пацієнт знову почав ходити

17,9 т.
Паралізований швейцарець знову почав ходити

Швейцарці здійснили прорив у медицині — 30-річний паралізований пацієнт Девід Мзі знову почав ходити завдяки спінальному імпланту.

Нове дослідження Швейцарського федерального технологічного інституту в Лозанні було опубліковане у журналі Nature, повідомляє CNN. Трьом чоловікам із травмами хребта, які взяли в ньому участь, вживили електростимулятори (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця сторінки).

Як відомо, спинний мозок переносить повідомлення від головного мозку до інших частин тіла, що дозволяє нам рухати кінцівки. Зазначається, що імпланти були використані саме для того, щоб подолати розриви у спинному мозку і передати сигнали з головного мозку через пошкоджені ділянки хребта.

Відео дня
Головний мозок передає сигнали до хребта

Читайте: Прорив у медицині: вчені наблизилися до зміни генів людини

Для 30-річного Девіда, якому пророкували довічний параліч, стимулятор став порятунком — із його допомогою він знову навчився ходити самостійно. "Для мене це багато означає. Я дивуюся тому, що ми змогли зробити", — поділився швейцарець.

Девід Мзі залишив інвалідне крісло завдяки імпланту

Результати всіх пацієнтів перевершили очікування — вони змогли відновити контроль над м'язами ніг. "Вже за два дні новий рух став майже природним для випробовуваних, і протягом тижня вони змогли ходити з обмеженою допомогою", — розповіли дослідники.

Революція у медицині: у Швейцарії паралізований пацієнт знову почав ходити

При цьому рухова активність певною мірою збереглася і після вимикання стимуляторів. Однак вчені попередили, що говорити про однозначний успіх поки зарано, адже дослідження перебувають на ранній стадії.

"Не так давно думка про те, що паралізована протягом багатьох років людина знову зможе ходити, була лише мрією. Але завдяки цим досягненням науки ми наблизили мрію до реальності", - резюмував Nature.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше український нейрохірург розробив унікальну конструкцію для заміни зламаного хребця.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки