Росія лякає Україну смертельною епідемією: що це означає

41,1 т.
Росія лякає Україну смертельною епідемією: що це означає

Заява Росспоживнагляду про те, що Україні загрожує епідемія дифтерії і кору, покликана посіяти паніку. Проте, в Україні дійсно є великі проблеми з вакцинацією.

Про це заявив в ефірі ObozTV член громадської ради при МОЗ України Євген Гончар.

"Тут є науково-медичний аспект і політичний. Якщо їх розрізняти, то Росія хоче нагнітати ситуацію. Але з іншого боку в Україні дійсно існує велика проблема з вакцинацією. Зараз ситуація поліпшується, тому що люди бачать, що якщо не вакцинувати, то буде епідемія кору, смертельні випадки", - зазначив Гончар.

Представник громадської ради МОЗ заявив, що вакцин в Україні "гарантовано вистачить", але проблема в тому, що люди ігнорують вакцинацію.

Відео дня

Гончар підкреслив, що батьки повинні вакцинувати дітей. Дорослі теж повинні кожні 10 років робити вакцинацію від дифтерії і правця.

"На жаль, жоден епідеміолог не візьметься прогнозувати, чи буде спалах епідемії чи ні. Є ненульова ймовірність, що буде, тому що у нас погана ситуація з вакцинацією. Ризики є", - додав експерт.

"Якщо спалах епідемії трапиться, і буде картинка дітей, які помирають, то тоді всі звичайно одразу побіжать до поліклініки, але чому б не зробити це раніше?" - уклав він.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Росспоживнагляд поширив інформацію, що Україні в 2018-2019 роках нібито загрожує спалах смертельної епідемії. У російському відомстві з посиланням на оцінки Всесвітньої організації охорони здоров'я заявили, що "за останні 3 роки Україна відчуває гострий брак вакцини проти дифтерії і кору, що неминуче призведе до епідеміологічних ускладнень".

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки