Більше 110 років! Розкрито секрет рекордно довгого життя

Розкрито секрет рекордно довгого життя

Унікальна імунна систем людей, які прожили більше 110 років, робить їх несприйнятливими до інфекцій та раку.

Як з'ясували японські вчені з Центру інтегративної медицини RIKEN та Університету Кейо, річ у тім, що в цих людей є надлишок імунних клітин певного типу. Про це йдеться в пресрелізі на сайті MedicalXpress.

Дослідники проаналізували зразки клітин семи таких довгожителів і п'яти людей віком від 50 до 80 років. Від перших отримали 41 208 клітин, від других – 19 994.

Виявилося, що у людей у віці 110 років знижений рівень B-клітин, а кількість Т-клітин – звичайна. У цей час серед останніх спостерігалося домінування цитотоксичних T-лімфоцитів.

Відео дня
Розкрито секрет рекордно довгого життя

На поверхні виявлених цитотоксичних T-лімфоцитів перебувають імуноглобуліни CD4. У крові таких довгожителів ці клітини становили до 80% всіх інших Т-клітин порівняно з 10-20% в контрольних зразках. При цьому зазвичай цитотоксичними є клітини з імуноглобуліном CD8.

На думку вчених, CD4 T-лімфоцити не є маркером віку, а загальною характеристикою людей, які прожили більше 110 років.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Англії найстаріші близнючки Лілан і Доріс, яким виповнилося по 95 років, розкрили свій секрет довголіття. Справа в тому, що вони утримувалися від занять сексом і пили багато пива.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки