"Рух почався": із "ДНР" заборонили виїжджати медикам

67,6 т.
'Рух почався': із 'ДНР' заборонили виїжджати медикам

У "ДНР" загострюється ситуація через значне зменшення кількості медичних працівників.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав керівник групи "Інформаційний опір" Дмитро Тимчук.

За його словами, з метою зменшення відтоку кадрів, окупаційна влада в населеному пункті Горлівка попередила персонал міських лікарень №1 і №2 про заборону виїзду медиків за межі підконтрольної "ДНР" території.

"При цьому, оскільки весь медичний персонал перебуває на обліку в "військкоматі", на нього намагаються тиснути, погрожуючи направити "на фронт" у разі звільнення за власним бажанням із лікувального закладу", - говорить він.

Відео дня

Тимчук також зазначає, що нестача (наявність вакантних посад у закладах охорони здоров'я) медичних працівників досягає 60%. Перш за все, неукомплектованість мед установ стосується лікарів найбільш затребуваних спеціальностей: загальної практики, терапевтів, анестезіологів, інфекціоністів, невропатологів, а також дільничних лікарів.

Основною причиною нестачі медичного персоналу є низька заробітна плата: у середньому для дільничного лікаря становить 4 тис. рублів (1700 грн.).

Один із коментаторів поста передбачає, що на окупованих територіях буде щось відбуватися.

"Рух почався": із "ДНР" заборонили виїжджати медикам

Як раніше повідомляв "Обозреватель", прем'єр-міністр України Володимир Гройсман сподівається, що Верховна Рада прийме законопроект щодо реформи системи охорони здоров'я цієї осені.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки