Самоізоляція при COVID-19: нові дані

Самоізоляція при COVID-19: нові дані

У міру оновлення даних про COVID-19 у різних країнах змінюються правила щодо самоізоляції при підозрі на інфікування. 28 грудня CDC (Агентство з контролю та профілактики захворювань США) скоротило час ізоляції для людей без симптомів з 10 до 5 днів.

Своє рішення представники Агентства обґрунтували останніми даними. Вони показують, що інфіковані коронавірусом люди найбільш заразні протягом п'яти днів: 2 дні до та 3 дні після появи симптомів. У заяві йдеться, що люди з позитивним результатом тесту повинні ізолюватися протягом п'яти днів, і якщо у цей час симптоми не виявляються, вони можуть залишити ізоляцію. При цьому для зниження ймовірності зараження інших протягом 5 днів необхідно носити маску.

Відео дня

Ті, хто отримав бустерне щеплення, можуть не дотримуватися карантину після контакту, але таким людям слід носити маску протягом 10 днів. Для всіх людей, які зазнали впливу COVID-19, найкраще пройти тестування на п'ятий день. При появі симптомів необхідний карантин, поки негативний тест не підтвердить, що симптоми не пов'язані з COVID-19.

Цьому рішенню передувала зміна правил для медичних працівників, у яких час ізоляції було скорочено з 10 до 7 днів. За заявою CDC, якщо виникне серйозна нестача персоналу, час ізоляції може бути скорочений до 5 днів.

Зміни до правил карантину вносяться на тлі швидкого поширення варіанту Omicron. Ранні дослідження показують, що цей варіант може викликати менш тяжке захворювання, ніж попередні штами коронавірусу, але величезна кількість людей, що заражаються та ізолюються, може значно впливати на економіку.

За словами директора CDC Рошель Валенські, не всі з випадків зараження Omicron будуть серйозними, і багато хто з них буде безсимптомним. Тому такі оновлення гарантують, що люди зможуть безпечно продовжувати своє повсякденне життя.

Представники CDC закликали людей вакцинуватися та пройти ревакцинацію, посилаючись на дані з Південної Африки та Великобританії, які показують, що ефективність вакцини для двох доз становить близько 35%, а повторна вакцинація відновлює захист до 75%. CDC рекомендував вакцинацію від COVID-19 для дітей віком 5 років і старше та ревакцинацію для дітей віком 16 років і старше.

В цілому, остання зміна націлена на людей, які не мають симптомів. Тим, у кого підтверджений тестом COVID-19 протікає із симптомами, слід залишатися вдома.

Правила ізоляції

Правила ізоляції поширюються на людей з позитивним результатом тесту на COVID-19, незалежно від статусу щеплення.

Ізоляція починається в день позитивного результату тесту. Час ізоляції – 5 днів.

Якщо за 5 днів симптоми не з'явилися, можна залишити ізоляцію, але необхідно носити маску щонайменше ще 5 днів. З появою температури та інших симптомів слід залишатися вдома до їхнього зникнення.

Правила карантину

Правила карантину поширюються на тих, хто був у тісному контакті з інфікованим COVID-19. Карантин починається з дня попередження про контакт.

Якщо нещодавно була ревакцинація або завершений курс вакцинації (протягом 6 місяців для Pfizer та Moderna та протягом 2 місяців для Johnson & Johnson), слід носити маску протягом 10 днів, на п'ятий день рекомендується пройти тестування. З появою симптомів слід залишатися вдома.

Тим, хто невакцинований або не отримав бустерну дозу у встановлений термін, слід протягом 5 днів залишатися вдома і, якщо можливо, пройти тестування на п'ятий день. Після цього необхідно дотримуватися маскового режиму протягом п'яти днів. При неможливості залишатися вдома потрібно дотримуватися маскового режиму протягом 10 днів. З появою симптомів слід залишатися вдома.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки