Що можна дізнатися про "Лекхім" з відкритих джерел

Що можна дізнатися про 'Лекхім' з відкритих джерел

"Лекхім", судячи з сайту, виглядає як серйозна фармацевтична компанія, що об'єднує в собі кілька груп: широкий асортимент продукції, експорт ліків в різні країни, мережа аптек, відкритих не тільки для реалізації, але і з метою регулярного спілкування з пацієнтами та турботи про їхнє здоров'я.

Що ж ще відомо про це успішне підприємство?

З відкритих джерел відомо, що головою Наглядової ради Групи фармацевтичних компаній "Лекхім" є Печаєв Валерій Костянтинович. З 2001 року він обіймає посаду Президента Об'єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України.

До розвалу СРСР він пройшов великий трудовий шлях – від помічника варника гідролізного заводу Головного управління мікробіологічної промисловості СРСР (м Андижан, Узбецька РСР) до інструктора відділу хімічної промисловості ЦК Компартії України (Київ). А в період розпаду СРСР він об'єднав всі фармацевтичні підприємства України, створивши НВО "Укрмедбіопром". Ця компанія, як пише Фармацевтична енциклопедія, фактично виконувала функції Міністерства медичної промисловості (пізніше перейменована в концерн).

Відео дня

У період 1991-1992 років НВО "Укрмедбіопром", очолюване Печаєвим, ініціювало передачу 61 фармацевтичного підприємства з існуючих 68 в оренду трудовим колективам з подальшим їх викупом. Іншими словами – була проведена приватизація майже всієї фармацевтичної промисловості України.

Успішна фармакологічна компанія – успішна в будь-яких починаннях. Остання яскрава і показова історія успіху – виграш 30.12.2020 тендера на закупівлю вакцини проти COVID-19, замовником якого було державне підприємство "Медичні Закупівлі України" на суму 964 311 264 гривні. Це була гучна історія, оскільки як такого тендера не було, а вакцину замовили за спрощеною процедурою, згідно з постановою Кабміну.

Як повідомлялося, 11 січня група фармацевтичних компаній "Лекхім" заявила, що була укладена угода з китайським виробником вакцин Сіновак (Sinovac Biotech). Були довгі палкі дискусії з приводу того – чи це історія успіху, чи вдалий збіг обставин або ж щось інше. Але все пішло не так. І вже перше постачання було проведене з затримкою термінів і порушеннями договору.

В кінці травня ДП "Медичні закупівлі України" звернулося до суду щодо стягнення пені в розмірі 1 411 200 грн з фармацевтичної групи "Лекхім" за порушення термінів постачання вакцин проти коронавірусу.

Рішенням Господарського суду міста Києва від 17.08.2021 позов було задоволено частково, і з "Лекхім" стягнули тільки 684 245 грн пені. У відповідь "Лекхім" відсудив назад 316 432 грн – суму витрат на професійну юридичну допомогу. Тобто в кінцевому підсумку виграли суди і юристи, а не громадяни країни, які не отримали вчасно вакцину.

З іншого боку, такий професійний підхід до організації свого захисту – дуже похвально. І очікувано, що "Лекхім" його використовує й у всіх інших сферах діяльності. Однак, згідно з відгуками на сервісі KakRabota, співробітники розповідають малоприємні історії про умови роботи – завищені вимоги при невисокій оплаті, токсична атмосфера, кумівство і підлабузництво.

Що можна дізнатися про ''Лекхім'' з відкритих джерел
Що можна дізнатися про ''Лекхім'' з відкритих джерел

Справедливості заради, стосовно працівників аналогічна ситуація спостерігається і на інших підприємствах фармацевтичної галузі, наприклад, у Марко Фарм, Ананта.

Що можна дізнатися про ''Лекхім'' з відкритих джерел
Що можна дізнатися про ''Лекхім'' з відкритих джерел

Можливо, подібний спосіб ведення бізнесу – це спадщина радянської епохи, а може – елементарний непрофесіоналізм і жадібність. Але в будь-якому випадку, з деякими компаніями краще не зв'язуватися.

disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки