Що потрібно знати про сказ: топ-5 фактів

17,5 т.
Що потрібно знати про сказ: топ-5 фактів

Сказ – одна з найбільш вивчених хвороб, яку можна попередити, все ще залишається смертельною і поширеною загрозою для здоров'я населення Землі.

Щорічно в світі від цієї інфекції вмирає близько 60 000 людей. У більшості випадків причиною є укус скаженої собаки. Про це повідомляє The New York Times.

У бідних регіонах світу з численними популяціями бродячих нещеплених собак небезпека, пов'язана з вірусом, найвища.

Вилов собак, щоб прищепити їх від сказу
Відео дня

Автори публікації зібрали топ-5 важливих фактів про це захворювання, які корисно знати кожному:

  1. Сказ викликає РНК-вірус Rabies virus. Хвороба може постійно розвиватися в популяціях собак, кажанів, єнотів і інших тварин.

  2. Інфекція зазвичай передається через слину зараженої тварини при укусі. При потраплянні в мозок він викликає судоми, гідрофобію, підвищене слиновиділення.

  3. Зараження сказом не смертельно. Хворобі у людей можна запобігти, якщо вакцина вводиться після укусу, але до появи симптомів.

  4. Щоб зупинити поширення вірусу, краще вакцинувати тварин з точки зору витрат і безпеки. Щеплення собакам усунули сказ як серйозну проблему суспільної охорони здоров'я в багатьох країнах.

  5. Побороти сказ можна. ВООЗ поставила за мету досягти до 2030 року нульової смертності від собачого сказу шляхом вакцинації тварин в поєднанні з лікуванням після укусу.

Дикі тварини є переносниками сказу

Раніше OBOZREVATEL писав, що 24-річна норвежка померла після контакту з собакою, яку підібрала під час відпочинку.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки