Синдром Рапунцель: дівчинку вбило її власне волосся

67,0 т.
Синдром Рапунцель: дівчинку вбило її власне волосся

16-річна дівчинка Жасмин Бівер із Великобританії померла після того, як проковтнула своє волосся.

Як пише The Independent, у неї в шлунку утворився власний колтун, який привів до сильного запалення.

Уже в лікарні їй поставили діагноз "перитоніт" і навіть після успішної реанімації у лікарні, молода дівчина все одно померла. "Ми всі в шоці", - сказала мама дівчинки.

За словами її рідних і близьких, дівчина жила на "всю котушку". У неї ніколи не було поганого настрою і завжди посміхалася навіть незнайомим людям.

Відео дня

Друзі Бівер також говорять, що вона мала звичку жувати волосся. Розлад називається трихотилломанія або компульсивне поїдання волосся. Стан може бути викликаний стресом і змушує людей також виривати власне волосся.

Така звичка може призвести до утворення волосяних кульок у шлунково-кишковому тракті, що призводить до більш широкого затору в травній системі, який часто називають "синдром Рапунцель".

Синдром Рапунцель: дівчинку вбило її власне волосся

Жасмин (зліва) і її подруга

Трихотілломанія - виривання волосяного покриву на голові або інших частинах власного тіла. Зустрічається на тлі стресу або в осіб з неврівноваженою психікою. Серед дорослого населення у два рази частіше зустрічається у жінок. Може поєднуватися з трихофагією.

При трихотілломанії відзначаються ділянки порідіння волосся або облисіння на волосистій частині голови, лобку, а також брів, вій, розташовані, як правило, симетрично. Ділянки облисіння можуть бути як поодинокими, так і множинними, шкіра на цих ділянках нормальна, гирла фолікулів волосся чітко помітні. Як правило, хворі трихотілломанією не фіксують увагу на своїх діях, а іноді навіть заперечують їх. Варіантом трихотілломаніі є трихотемноманія - виборче висмикування сивого волосся при наявності сверблячки голови, що, за запевненнями хворих, полегшує свербіж.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", вчені з'ясували, чому у деяких людей з'являється "синдром Рапунцель", внаслідок якого люди їдять своє волосся.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки