Скандал у Житомирі: смертельно хворих пацієнтів запропонували лікувати БАДами
В Житомирському обласному онкодиспансері дозволили провести презентацію, де розповідалося, що деякі харчові добавки лікують рак грудей, підшлункової залози, простати, діабет, дитячу онкогаматологію, термінальний цироз печінки, гепатит С у дітей та інші захворювання.
Про це сказано на сторінці спільноти MED GOblin у Facebook.
Активісти звертаються до перших осіб держави, а також до в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун з проханням розібратися в ситуації.
"Просимо звернути увагу на діяльність компанії ТОВ "Рейн Інтернешнл СА" в особі співробітниці Марини Лавренюк. Компанія займається виготовленням і дистрибуцією харчових добавок, які не зареєстровані, як лікарський засіб.
Втім, у діяльності Марини Лавренюк спостерігаються всі ознаки шахрайства", - сказано в статті.
"На відео, в якому виступає Марина Лавренюк, вона стверджує, що є медичним працівником, що займається наукою. Разом із тим, оперує псевдонауковими і квазімедичними поняттями. Вона стверджує, що харчові добавки компанії Rain допомагають у лікуванні важких захворювань: раку молочної та підшлункової залоз і простати, діабету, дитячої онкогематології, термінального цирозу печінки, гепатиту С у дітей тощо. Дає рекомендації із ведення дітей із гострим лейкозом і іншими хворобами", - зазначають автори публікації.
Активісти також пишуть, що незважаючи на те, що продукти компанії не мають статусу лікарських засобів, вона стверджує, що вони могутніше аспірину, швидко змінюють артеріальний тиск і стан крові, здатні різко впливати на перебіг хронічних захворювань, замінюють домашню аптечку, мають терапевтичну дію.
"Ми вважаємо, що подібні дії є вкрай цинічними і неприпустимими у ставленні населення України в цілому, і по найбільш соціально вразливих групах (онкохворі діти, ветерани АТО), зокрема. З огляду на далеко не оптимальний стан економіки, і фінансування медичної галузі, введення в оману медиків та інших громадян шляхом надання неправдивої інформації з метою збуту дорогих речовин із недоведеною клінічною ефективністю - є злочинним і аморальним. Ми впевнені, що діяльність Марини Лавренюк заслуговує ретельної професійної медичної та юридичної оцінки , - закликає розібратися в ситуації співтовариство.
Вони також дивуються, як адміністрація Житомирського обласного онкодиспансеру дала санкцію на проведення в робочий час цієї псевдомедичної комерційної презентації.
Як раніше повідомляв "МедОбоз", із початку 2018-го українські лікарні зобов'яжуть на ділі, а не на папері забезпечувати пацієнтів стаціонару безкоштовними ліками.