Скандал в "Охматдиті": лікарі заявили про масове звільнення
Через звинувачення в корупції завідувачки центру дитячої онкогематології та керівника відділення трансплантації кісткового мозку національної лікарні "Охматдит" про звільнення заявили майже всі лікарі відділення.
Як повідомляється в сюжеті ТСН, батьки дітей, які у важкому стані після трансплантації перебувають у стаціонарі, хвилюються, що вони можуть взагалі залишитися без медичної допомоги.
Зокрема зараз у стаціонарі десять пацієнтів. Їм не можна переходити в інші лікарні і навіть вихід у коридор - це ризик.
Читайте: Треш в "Охматдиті": швидкі не можуть заїхати в лікарню, втрачають дорогоцінний час
Дитячі гематологи написали заяви про звільнення - таким чином вони підтримали колишню керівницю центру дитячої онкогематології Світлану Донську і завідувача відділенням трансплантації кісткового мозку Олега Рижака, яких адміністрація "Охматдиту" звільнила нібито через порушення в роботі.
Самі лікарі пояснюють свою позицію тим, що вони - одна команда, а "немає команди - немає трансплантації". Реорганізацію центру медики назвали незаконною і викликаною лише наміром усунути з посад певних людей.
Світлані Донський запропонували посаду лікаря-гематолога в поліклініці, яку вона відкинула, а завідувачу відділення оголосили дві догани і звільнили.
Читайте: "Ви там охр*ніли?!" Лікар "Охматдиту" показала зарплату за травень
"Офіційне формулювання: за системне порушення трудової дисципліни", - пояснив Олег Рижак.
У свою чергу адміністрація "Охматдиту" переконує, що порушення знайшли в ході перевірки. Зокрема на складах закладу зіпсувалися препарати на півмільйона доларів. На 2 млн гривень закуповувалися комплекти для сепарації крові, які неможливо було використовувати через несправне обладнання.
Крім того, Рижаку головний лікар "Охматдиту" також закидає скарги батьків, з яких вимагали гроші за госпіталізацію та ліки.
Журналісти знайшли матір одного з маленьких пацієнтів "Охматдиту", яка каже, що у відділенні трансплантації кісткового мозку не було нічого - купували за власний рахунок навіть фізрозчин.
Читайте: Скандал в "Охматдиті": ліки крали у хворих на рак дітей
Всього на лікування пішло півмільйона гривень, але син помер два роки тому в реанімації. Жінка каже, що, крім ліків, обов'язковим у відділенні була так звана "подяка" лікарям.
"Після хімії як подякувати треба? Не менше двох тисяч - це було нам сказано. Своєму лікарю давала і Рижаку давала", - каже мама пацієнта.
У поліцію вона не зверталася, бо вважала, що одна нічого не доведе. Рижак визнає, що суми батькам називав, але тільки тому, що дітей не було чим лікувати.
"Те, чого бракує, батькам доведеться купувати, і вони питають, скільки нам треба грошей. Їм озвучуються ці суми", - пояснив звільнений медик.
Незважаючи на гучні заяви, поки лікарям не висунуто офіційних звинувачень у корупції. У МОЗ переконують, що розслідуванням зловживань займається національна поліція, а столична прокуратура працює над двома кримінальними справами щодо "Охматдиту".
Відділення трансплантації кісткового мозку було єдиним, де дітям робили пересадку від частково сумісних рідних донорів. Тепер цей процес може повністю зупинитися.
Читайте: Обкрадали хворих дітей: київський Охматдит втрапив у фінансовий скандал
Тільки в останні дні з референтної лабораторії звільнилися шестеро працівників. Олександр Лисиця - єдиний лікар, який не підтримує колег і не звільняється. У розмові пояснює, що більше ніж за корпоративну єдність переживає за своїх пацієнтів і не має права кинути їх напризволяще.
У МОЗ переконують, що частина навантажень лабораторії центру дитячої онкогематології візьмуть на себе інші українські лабораторії. А з лікарями-гематологами ведуть переговори як в українських, так і європейських лікарнях. На вирішення проблеми є тиждень. Через сім днів набувають чинності заяви на звільнення гематологів.
Нагадаємо, раніше OBOZREVATEL розповідав про те, як в "Охматдиті" обкрадали хворих дітей.