Скільки коштує: журналісти назвали ціни на органи людини

284,3 т.
Скільки коштує: журналісти назвали ціни на органи людини

Журналісти прикинули, скільки може коштувати людина, якщо її "розібрати" на органи.

Відповідна публікація з'явилася на сайті "Популярна механіка".

Виявляється, що кожна людина є носієм постійного капіталу у вигляді органів і тканин. До речі, деякі з них можна цілком вигідно продати і без шкоди для здоров'я.

Волосся

Продати вийде тільки довге волосся - від 50 см. Перш ніж призначити ціну, скупники оцінюють якість волосся: найбільше цінується нефарбоване, тонке світле волосся: таке можна продати за 4,5 тисячі грн/100 грам. Цінується також русяве (2-3 тис. грн/100 г). Пофарбоване і темне від природи волосся не в ціні - його приймають за 500 грн-1 тис. за 100 грам. Посічені кінчики, довжина коротше 50 см, каскадні стрижки різко знижують вартість вашої шевелюри.

Сперма

Стати донором сперми може кожен здоровий чоловік 18 - 35 років (іноді верхній поріг змінюється залежно від клініки, але як правило не перевищує 40 років). Залежно від центру за одну здачу платять від 600 грн до 1800 грн. Гроші будуть не одразу: по-перше, потрібно пройти медичне обстеження - здати кров на ВІЛ, гепатити, пройти загальне обстеження, останнім часом все частіше потрібен аналіз ДНК.

По-друге, багато клінік платять донорам тільки після перевірки матеріалу на кріостійкість, тобто через шість місяців. Перед здачею донору забороняється вживати наркотики, тютюн і алкоголь, займатися сексом протягом 3-5 днів і відвідувати лазні і сауни.

В місяць можна здавати сперму 5-6 разів - але не факт, що клініці знадобиться стільки біоматеріалу від одного донора. Крім того, кожна клініка рахує дітей, що народилися від одного донора; якщо їх більше 20 на 800 тисяч жителів регіону, то вам відмовлять у подальшому прийомі.

Яйцеклітини

Кожна здорова молода (18-30, іноді 35 років) дівчина, яка народила як мінімум одну здорову дитину, може стати донором яйцеклітини. Забір здійснюється вагінально під місцевим наркозом. Здачі передує серйозне медичне обстеження. За одну яйцеклітину платять від 22 до 35 тисяч гривень, здавати можна кожні 3 місяці і не більше 6-8 разів у житті.

Кров

Донором може стати кожна людина у віці від 18 до 60 років, яка не має протипоказань: - абсолютних (всі інфекції, гепатити, СНІД і сифіліс, алкоголізм, перенесені порожнинні операції, бронхіальна астма і сильні порушення зору (від -6), вагітність, до закінчення періоду лактації +3 місяці) або тимчасових (повний список тут). У будь-якому випадку, всі ці питання будуть задані під час проходження медичного обстеження й аналізу крові перед здачею. У середньому, чоловіки можуть здавати кров до 5-6 разів на рік, жінки - 4. Обсяг разової здачі не перевищує 490 мл, ще його розраховують за формулою: 3-6 гр. на кг. ваги донора. Вага донора не може бути менше 50 кг. До гіпотоніків теж ставляться упереджено.

Фахівці ділять донорів на два типи: бюджетні та безоплатні. Перші отримують гроші - 160 грн за літр крові або плазми (зрозуміло, що літр - це занадто багато, тому за одну здачу бюджетний донор заробляє від 80 до 100 грн). Безоплатні отримують тільки "обідню" компенсацію в розмірі 24 грн 48 коп. - ці гроші донор отримує для того, щоб відновити сили після кровоздачі.

Донорство органів

У 2015 році журнал Furfur публікував інтерв'ю з посередником - людиною, яка в обхід законодавства організовує знайомство донора з людиною, якій потрібна пересадка. За словами героя інтерв'ю, операції проводяться в країнах Південної Америки - Еквадорі, Бразилії та Аргентині. "За кістковий мозок ми платимо 20 тисяч доларів чистими, в разі донорства нирки - 50 тисяч, за фрагмент печінки - 60 тисяч. Після операції, яку проводять досвідчені лікарі кращих клінік, потрібно від 10 до 30 днів на відновлення - ми оплачуємо первинний період реабілітації", - розповідав герой Furfur-а.

Зараз ми будемо приводити дані, отримані з різних джерел, в основному інтерв'ю з "чорними" лікарями і їхніми пацієнтами, взятими в останні 20 років. Всі цифри в цій таблиці - приблизні і ненадійні і публікуються в нерекомендованому порядку.

Нирки (2 шт) - до 50 тисяч доларів;

Печінка - 200 тисяч доларів і більше;

Підшлункова залоза - 70 тисяч доларів;

Кістковий мозок - 23 тисячі доларів за грам (в тілі дорослого чоловіка в середньому 2,5 кг, тобто за весь можна виручити 57,5 мільйона - але це абсолютна утопія);

Легені (2 шт) - до 200 тисяч доларів;

Рогівка - 350 тисяч;

Статеві залози, чоловічі або жіночі - до 15 тисяч доларів;

Якщо на момент вилучення органів ви мертві, ціна падає приблизно в два рази.

Залишається скелет: як ви його продасте - велике питання, але покупці знайдуться. Людські кістки можна купити цілком легально, наприклад, на сайті skullsunlimited.com: повна кисть - 335 доларів, колінна чашечка - 35, пів-черепа (цілих на момент написання матеріалу в наявності не було) - 650.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", експерти назвали шокуючу реальну вартість препаратів від раку

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки