Людині, що помирає, не завжди боляче: вчений описав момент смерті

Смерть без болю: вчений описав момент

Експерт з паліативної медицини і науковий співробітник університету Ліверпуля Шеймус Колл висловив припущення, що люди в момент смерті не завжди відчувають біль.

Свої висновки він виклав у матеріалі для BBC News Україна. "Мої власні спостереження і розмови з колегами свідчать про те, що якщо людина не страждала від болю до того, він не обов'язково з'явиться в момент смерті. Ми не знаємо, чи пов'язано це з ендорфінами. Відповіді поки немає", – пише Колл.

Крім того, за словами вченого, немає ніяких доказів того, що знеболюючі, наприклад, морфін, можуть перешкоджати виробленню ендорфінів.

Відео дня
Смерть без болю: вчений описав момент

"Наш мозок має кілька можливостей, як подолати сильний біль. Ось чому солдати на полі бою часто не відчувають болю, коли їх увагу відволікають", – пояснив автор.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше стало відомо, що при наближенні смерті в організмі підвищуються хімічні речовини стресу, ростуть маркери запалення і, можливо, відбувається сплеск ендорфінів у крові.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки