Топ-9 маловідомих фактів про зуби

Топ-9 маловідомих фактів про зуби

Зуби – це виняткова частина організму людини, вони не лише настільки ж унікальні як відбитки пальців, але і вкриті найтвердішою речовиною в тілі людини.

Про найцікавіші факти, які стоматологи дізналися про людські зуби, розповіло видання Live Science.

Зубна емаль – найтвердіша речовина в організмі людини

Не всі знають, що емаль, яка формує зовнішній шар зубів – це найтвердіша речовина, яку здатний виробляти наш організм. Вона майже на 97% складається з мінеральних солей та приймає на себе основний "удар" під час жування їжі, але навіть вражаюча міцність не рятує її від стирання та пошкоджень. Варто відзначити, що на відміну від людських кісток, зубна емаль не має здатності до відновлення.

Відео дня

Зуби унікальні

Не менш вражаючою особливістю цією частинки людського тіла є те, що зуби кожної людини унікальні. Доктор Ханна Кінселла пояснила, що "зуби настільки ж унікальні, як і ваш відбиток пальця". Саме тому поліція США часто використовує відбитки зубів аби встановити особу людини. Цей метод часто можна побачити в американських фільмах. Хоча варто відзначити, що цей спосіб не настільки точний, хоча все ж інколи і допомагає слідчим розкривати справи.

Топ-9 маловідомих фактів про зуби

Ви витрачаєте близько доби в рік на чистку зубів

Багато стоматологів, серед яких доктор Аліна Лі Лейн, рекомендують чистити зуби двічі на день, витрачаючи на це не менше 4 хвилин. Використовуючи прості математичні обчислення можна сказати, що в рік людина витрачає більш ніж 24 години на чищення своїх зубів.

Здатність зубів відчувати холод визначає, чи живі вони

Багато хто не розуміє, чому наші зуби здатні відчувати холод, адже це здається доволі непотрібною функцією. Насправді все зовсім навпаки. Справа у тому, що всередині зубу є багато кровоносних судин та нервів, які і реагують на такі подразники як холод.

Саме на цей факт опираються стоматологи під час огляду пацієнтів. Тобто, відчуття холоду або болю – це головна ознака того, що зуб "живий". Якщо ж людина не відчуває зміни температури, тиску чи болю – це може свідчити про те, що зуб вже "мертвий".

Пожовтіння зубів

Коли людина помічає, що в неї жовтіють зуби, першочерговою причиною зазвичай вважають плями після їжі, напоїв або наслідками тютюнопаління. Звісно це теж може впливати на колір, але справжня причина може бути в дентині. Це шар, який знаходиться під емаллю, та має жовтуватий, а інколи й коричневий колір.

Коли емаль стирається – його колір все більше проглядається. Це і створює ефект пожовтіння зубів – це ще одна причина, чому варто якісно доглядати за своєю емаллю.

Топ-9 маловідомих фактів про зуби

Зуби не можуть відновлюватися самі

Попри те, що інші кістки людини здатні зрощуватися та відновлюватися навіть після травм, але насправді зуби не мають цієї властивості. Звісно ж організм людини здатний виробити невеличкий шар кісткової тканини, але значні пошкодження виправити самостійно тіло не може.

Проте, як показали досліди, речовина Tideglusib змушує клітини в зубній пульпі заліковувати невеликі отвори. Вчені покладають великі надії на дослідження цього феномену, адже це може стати справжнім проривом у стоматології.

Перші брекети були розроблені в 18 столітті

Хоча можна подумати, що брекети – це новітня розробка, але насправді це не зовсім так. Дослідники вважають, що "батько" сучасної стоматології П'єр Фошар ще у 18 столітті розробив один з перших ортодонтичних пристроїв.

Проте у той час дозволити їх могли далеко не всі, адже пристрої виготовляли зі срібла або золота. Проте аристократія користувалася інновацією Фошара. Навіть більше, прилади були рекомендовані Етьєном Бурде, котрий був дантистом тодішнього короля Франції.

У людини може бути до шести зубів мудрості

Треті моляри, більш відомі як "зуби мудрості", є у багатьох дорослих. Вони можуть стати значною проблемою, адже у більшості людей їх близько чотирьох, і вони можуть не знайти собі місця в щелепі.

Проте, як відзначають стоматологи, людина може мати загалом до 6 "зубів мудрості", в той же є випадки, коли вони взагалі відсутні. Все залежить від індивідуального випадку.

Топ-9 маловідомих фактів про зуби

Зубний наліт може містити понад 300 видів бактерій

Важко повірити, але наліт може містити від 200 до 300 різних видів бактерій. Проте не варто панікувати, адже далеко не всі вони шкідливі або псують зуби. Найбільше варто остерігатися одного різновиду — Streptococcus mutans. Саме цей різновид бактерій є основною причиною карієсу, а отже і руйнування зубів.

Як повідомляв OBOZREVATEL, навіть якщо ви ретельно чистите зуби двічі на день і користуєтеся зубною ниткою, ви все одно не зможете домогтися ідеальної блискучої посмішки. І не варто відразу кидатися в крайності та робити відбілювання зубів. Варто розглянути більш безболісні методи, які не так б'ють по гаманцю.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки