Супрун розповіла про трансплантаційні зміни в українській медицині

13,8 т.
Супрун розповіла про трансплантаційні зміни в українській медицині

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун заявила про те, що Україні варто розвивати напрямок трансплантації і донорства, адже ціни на такі операції в нашій країні значно нижче, ніж в європейських країнах.

"Трансплантація кісткового мозку в три або чотири рази дорожче, в залежності від того, робиться це в Білорусі або це європейські країни. І трансплантація нирок там також в три-чотири рази дорожче. Ми могли б більше пацієнтів оперувати в Україні", - зазначила керівник МОЗ, яку цитує ТСН .

За її словами, в Україні також необхідно проводити просвітницьку роботу з донорства органів. Зокрема, в США чоловік ще за життя може дати згоду на донорство своїх органів після смерті, і це питання потім не доведеться вирішувати рідним померлого.

Відео дня

"Щоб було більше інформації, щоб сім'ї розуміли, що це дійсно є дар життя. Що це дуже хороша річ, це правильно - передати органи, щоб інші могли жити, коли їх родич вже не зможе їх використовувати", - пояснила керівник МОЗ.

Супрун зазначила, що в пілотному законопроекті про донорство пропонується брати органи від померлих нерідних людей. Трансплантувати органи від нерідних живих людей - не дозволено. Зате в інших країнах світу ця практика широко поширена.

"Більше трансплантацій проводять з нирками, людина може жити з однією ниркою. У мене дуже багато друзів в Штатах, які отримали нирку немає від своїх сестер і братів, а від чужих людей", - додала вона.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", з 2018 року в Україні стартує програма по трансплантації нирок від нерідного донора .

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки