"Трястися від страху та відрази!" Супрун розповіла, як побороти кошмарні стреси

24,9 т.
'Трястися від страху та відрази!' Супрун розповіла, як побороти кошмарні стреси

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла українцям про ПТСР – посттравматичний стресовий розлад.

Глава МОЗ в Facebook назвала основні симптоми та як боротися з цією хворобою.

"Прокидатися серед ночі і намагатися вихопити з-під подушки автомат. Ховатися під ліжко, коли чуєш новорічні феєрверки. Трястися від страху та відрази, коли відчуваєш ті ж духи, які були у насильника. Напиватися, аби не повертатися подумки до підвалу з тортурами або навіть в ненависну школу. Це – посттравматичний стресовий розлад", – пояснила вона.

Відео дня

Супрун розповіла, що ПТСР – це хронічне порушення психічного стану, який може розвинутися після травматичної події. Близько 8% чоловіків і 20% жінок, які пережили травматичні події, мають ПТСР.

Глава МОЗ перерахувала людей, у яких може проявлятися даний розлад:

 • Ветерани війни.

 • Цивільні, які перебували в зоні бойових дій.

 • Жертви сексуального або фізичного насильства.

 • Полонені та жертви тортур.

 • Жертви торгівлі людьми, сексуального рабства.

 • Жертви або свідки постійного домашнього насильства.

 • Жертви буллінгу, в тому числі в школі.

 • Діти, які відчувають неглект (ними не займаються, навіть не годують, замордовані батьками діти), фізичного та сексуального насильства.

 • Свідки терактів.

 • Люди, які перебували в зоні стихійного лиха.

 • Жінки, які пережили травматичні пологи і жорстоке поводження медичного персоналу.

Супрун також навела кілька прикладів, як може проявлятися ПТСР. Наприклад, це постійні думки про травматичному подію або ж життя в повній бойовій готовності.

"Така людина миттєво займається, дратується, турбується і переживає думками про власну безпеку. Тривожність може проявлятися в порушенні сну, уваги або мати фізичне відображення: запори, нетравлення, гіпертонус м'язів або тахікардія", – відмічено в повідомленні.

Стрес

Також серед симптомів можуть виділятися панічні атаки, хронічний біль, головний біль, діарея, відчуття стиснення і печіння за грудиною, судоми, біль у попереку. Людина під ПТСР часто цурається людей, віддаляється від близьких, зловживає алкоголем, сигаретами.

Супрун зазначила, що є кілька способів лікувати ПТСР, але жоден з них не є вичерпним і універсальним.

"Людину, у якого діагностували ПТСР, слід запевнити, що вона не божевільна, і це пройде. Спеціаліст – психотерапевт, психіатр, соціальний працівник, кваліфікований працювати з травмованими людьми, – повинен надати інформацію про ПТСР і його подолання, краще в письмовій формі" , – підкреслила вона.

Глава МОЗ порадила знайти групу підтримки і створити безпечне середовище, щоб позбутися від тригерів травматичних спогадів. При цьому лікування ПТСР включає і медикаменти, які виписують лікарі при необхідності.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Уляна Супрун розвінчала міфи про правильне харчування.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки