МоваЯзык

/ Новини медицини

''Причетна церква?'': чому на Одещині більшість дітей не щеплені від кору

У селі Шевченкове Кілійського району Одеської області лікарі тільки за один ранок 21 січня, в понеділок, виявили відразу 34 дітей, хворих на кір. Батьки їх не тільки не прищеплюють, але і не віддають у лікарню.

Всього ж у цьому селі захворіло 48 осіб. Зараз у селі оголошено карантин, закрито школу і садочок. Повідомлялося, що тут існує якась церква, яка переконує жителів відмовлятися від щеплень. Однак влада каже — це не так. Детальніше у матеріалі OBOZREVATEL.

Головне:

  • У селі Шевченкове найгірша ситуація зі щепленнями в країні;

  • Звинувачували церкву, але там кажуть, що нікого щепленнями не лякали;

  • Закрито школу і садочок, а по дворах ходять медики і шукають хворих.

У церкви запевняють, що нікого не змушували відмовлятися

Начальник управління охорони здоров'я Одеської обладміністрації Оксана Рокунец-Сорочанскій заявила, що батьки цього села відмовлялися від щеплень з релігійних причин.

Як розповів нам глава ОТГ Кілійського району Павло Бойченко, якому і підпорядковується це село, в Шевченковому діє чотири релігійні громади.

"Є православні та протестантські. Я зібрав керівників цих громад. Вони запевняють, що ніхто з них ніколи не переконував парафіян відмовлятися від щеплень. Насправді серед нещеплених є сім'ї як протестантів, так і православних. Це окремі люди з власними переконаннями", запевняє OBOZREVATEL Бойченко.

У баптистської євангельської церкви "Блага звістка" нам також підтвердили, що ніякої пропаганди проти вакцинації не проводили. "Я знаю, що у нас в церкві захворіла тільки одна дівчинка. Ми ніколи не висловлювалися і не обговорювали тему щеплень. І тим більше нікого не закликали відмовлятися від них. Я сам робив собі щеплення, і ми розуміємо, що здоров'я це важливо. Знаю, що парафіяни іншої церкви якось обговорювали між собою, що, мовляв, той, хто прищепився, перехворів на кір зараз ще сильніше, ніж нещеплені. Але все це просто розмови", сказав керівник "Благої вісті" в селі Шевченкове Іван Слободянюк

Всього ж у селі чотири церкви — православна, п'ятидесятників і дві баптистські.

Ситуація найгірша з гірших

За словами Павла Бойченка, з селянами зараз проводять бесіди і переконують їх прищепити дітей.

"Ми працюємо з ними. Звісно, ті, хто захворів, вже зрозуміли, що даремно відмовлялися від щеплень. Але ситуація поки складна", — каже глава ОТГ. Зараз по дворах місцевих жителів ходять медики і виявляють хворих.

Дивіться відео за темою:

Серед тих, хто захворів раніше, тільки двоє перебувають у лікарні в Одесі, а 46 осіб перебувають під наглядом сімейних лікарів. Батьки лише десяти дітей дали згоду на щеплення.

Загалом же Одеська область посідає останнє місце у списку щеплених дітей від кору, краснухи та паротиту. Найвідсталіший тут саме Кілійський район, а найгірша ситуація склалася саме у селі Шевченкове. Тут від кору щеплено лише 1,8% дітей у віці від 2 до 7 років. Всього ж у селі мешкає 150 нещеплених дітей.

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

2
Коментарі
15
2
Смішно
1
Цікаво
15
Сумно
1
Треш

Блоги медицини