У Харкові у студента виявили нетиповий випадок малярії

У Харкові у студента виявили нетиповий випадок малярії

У Харкові у 22-річного студента зафіксували випадок зараження малярією.

Як інформує Центр громадського здоров'я України, студент приїхав у нашу країну 3 вересня 2019 року, але перші симптоми виникли лише 9 травня 2020 року.

У хлопця з'явилися слабкість, біль у горлі, температура тіла підвищилася до 37 градусів. І лише 15 травня він звернувся до лікарів по допомогу. Лабораторний аналіз виявив збудників малярії P.vivax і P.оvale (збудники малярії такого типу можуть жити в організмі людини безсимптомно до трьох років). 16 травня студента доставили в лікарню з діагнозом малярія.

Відео дня
У Харкові зафіксували випадок зараження малярією

Повідомляється, що за місцем проживання хворого проведена епідеміологічна та ентомологічна перевірка.

"У зв'язку з відсутністю наразі генерації малярійних комарів, малярійний сезон в Харкові не почався", – зазначено в повідомленні.

Малярія – гостра гарячкова хвороба. У людини, що не має імунітету, симптоми зазвичай з'являються за 10-15 днів після укусу інфікованим комаром.

Лікарі нагадали симптоми недуги: лихоманка, головний біль, сильне потовиділення та слабкість. Проте наголошується: ознаки можуть проявлятися слабо, що ускладнює діагностування.

Медики попередили, що після повернення з країни, де є ризик заразитися малярією, і в разі прояву симптомів ГРВІ – необхідно звернутися до лікаря.

Лікувати малярію потрібно протягом першої доби після виникнення симптомів, інакше хвороба може розвинутися в серйозне захворювання та призвести до смерті.

Найбільший ризик розвитку серйозної форми захворювання проявляється у дітей, вагітних жінок і людей із ослабленим імунітетом.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у Харкові закрили дві лікарні через спалах COVID-19.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки