У людських дотиків знайшли цілющу властивість

12,2 т.
У людських дотиків знайшли цілющу властивість

Прояви теплих почуттів завжди дарують задоволення. Однак згідно з новими дослідженнями вчених з університетів Колорадо і Хайфи, дотики коханої людини здатні позбавити від болю і заспокоїти нервову систему.

Про це пише ScienceDaily.

Згідно з даними вчених, коли закохані тримаються за руки, частота їх дихання і серцебиття синхронізуються. Крім цього, унісон починають працювати і мозкові хвилі. І чим більше вони синхронізуються, тим швидше відступають неприємні відчуття, наприклад, біль або роздратованість.

Читайте: Вчені з'ясували, які жінки частіше погоджуються на секс

"Це дослідження показує всю важливість і силу людських дотиків", - відзначає провідний автор дослідження Павло Гольдштейн, науковий співробітник з досліджень в галузі когнітивної та афективної нейробіології в CU Boulder.

Відео дня

До дослідження вчені залучили 22 гетеросексуальних пар у віці від 23 до 32 років, які перебували в стосунках не менше року.

Для кожної пари організовували кілька сценаріїв, в ході яких їм потрібно було сидіти разом, але не торкатися один одного, сидіти, тримаючись за руки, сидіти в окремих кімнатах. Протягом всього часу їх мозкова активність вимірювалася за допомогою електроенцефалографа.

Читайте: "Доктор, ви не праві!": 5 досліджень, які доводять ефективність оксоліну

Після кожен сценарій повторили, але вже після того, як жінки були піддані легкому болю в руці. І з'ясувалося, що мозкові хвилі пар синхронізувалися максимально при дотиках, а коли молоді люди були розділені, зв'язок зменшувалася.

"Біль повністю перериває цю міжособистісну синхронізацію між парами, і дотик повертає її", - говорить Гольдштейн.

Наступні тести показали, що чим більш чуйним партнер був до болю коханої, тим більше їх мозкова діяльність синхронізувалася і тим швидше її біль вщух.

Вчені вважають, що знеболюючий ефект дотиків заснований на тому, що вони можуть змусити людину відчути себе зрозумілим і активувати механізми ураження болю в мозку.

Раніше "МедОбоз" розповідав, що вчені навчилися ставити діагноз по очах.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки