У людському кишечнику знайшли засіб, який подовжує життя

19,6 т.
У людському кишечнику знайшли засіб, який подовжує життя

Вчені Університету Еморі в США з'ясували, що бактерії, які живуть у кишечнику людини, виділяють індол - хімічні речовини (C8H7N), які здатні продовжувати життя і боротися зі старістю.

Як повідомляє Lenta.ru, до такого висновку біологи дійшли, перевіривши дію цих ароматичних з'єднань на черв'яках, мухах і мишах. Стаття дослідників опублікована в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Відомо, що мікрофлора кишечника підтримує метаболізм макро- і мікроелементів в організмі людини, зміцнює імунітет і перешкоджає поширенню патогенних організмів. З віком склад бактерій у шлунково-кишковому тракті змінюється, що може погіршувати якість життя. Однак механізм, через який здійснюється зв'язок мікробів із процесами старіння, залишався невідомим.

Відео дня

Як досвідчених організмів (біосенсорів) біологи використовували вільноіснуючих нематод Caenorhabditis elegans, плодову муху Drosophila melanogaster і гризунів. На тваринах перевірили дії індолу і його деяких похідних (індол-3-карбоксальдегіду і гетероауксину).

Ці речовини виділялися штамом K12 кишкової палички (Escherichia coli), яка містилася в кишковому тракті організмів. Стан останніх порівнювалися з віковими змінами біосенсорів, всередині яких жила E.coli, не здатна синтезувати індол.

Виявилося, що K12 продовжувала життя нематод, а також відстрочувати настання старечої слабкості. Те ж саме спостерігалося для плодових мух і мишей.

Щоб визначити механізм такої дії, вчені послідовно відключали гени у C.elegans, що відповідають за сприйнятливість до стресу і регуляцію тривалості життя.

Виявилося, що дія індолу в мухах і черв'яків опосередковується через арил-гідрокарбоновий рецептор (AHR), який передає сигнал від зв'язаних із ними ксенобіотиків (чужорідних для організму речовин) всередину клітини. У старіючих C.elegans він у відповідь на присутність індолів змінює активність генів таким чином, що профіль їхньої експресії починає нагадувати такий у молодих тварин.

Хоча в експериментах люди не брали участь, вчені вважають, що індол, однаково впливають на тварин із різних груп, будуть впливати таким же чином на організм людини.

Отримані дані вказують на можливість створення продовжують життя препаратів на основі виділених мікрофлорою речовин.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", найстаріша сім'я світу, яка числиться в Книзі рекордів Гіннесса, розповіла про свої харчові звички.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки