У США народилося немовля з двома ротами: всього 35 випадків у світі. Фото 18+

У США народилося немовля з двома ротами: всього 35 випадків у світі. Фото 18+

У США народилося немовля з двома ротами. Рідкісну аномалію лікарі виявили під час УЗД на третьому триместру вагітності.

Після того, як малюк народився, медики побачили, що у другого рота є своя губа, зуби і навіть маленький язик, повідомляє Science Alert.

Вчені з Медичного університету Південної Кароліни провели більш ретельне дослідження, яке показало, що життю новонародженної дівчинки нічого не загрожує. Додатковий рот не викликав проблем з диханням або здатністю їсти. Ротова порожнина теж не з'єднувалася з її центральним ротом, який функціонував нормально.

Відео дня
У США народилося немовля з двома ротами

"Дублювання черепно-лицевих структур зазвичай відбувається як прояв якогось синдрому, і часто він пов'язаний із заячою губою і розщепленням гортані, синдромом Кліппеля-Фейля і послідовністю П'єра Робіна. Черепно-лицева дуплікація нашого пацієнта є рідкісним випадком, представленим як ізольована аномалія, без асоційованих синдромів або аномалій", – розповіли вчені.

Коли дитині було півроку їй провели операцію. Малюкові видалили рот, слизову оболонку рота і тканини стравоходу, а також слинні залози та шість зубів. Після операції дівчинка пішла на поправку і не потребувала в подальшому лікуванні. Однак лікарі помітили, що дитині стало складно розслабляти праву частину нижньої губи, можливо, через відсутність нервів.

Немовля з двома ротами

Дана рідкісна аномалія називається діпрозоп – дублювання головних і/або лицьових структур. З 1900 року у людей було зареєстровано лише близько 35 таких випадків. Такий стан частіше зустрічається у жінок, але ніхто не знає чому.

Дитина після операції

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Індії народилася дитина з двома головами і трьома руками.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки