У США створили унікальну багаторазову маску від коронавірусу

У США створили багаторазову маску з силікону, яка затримує віруси

Вчені з Массачусетського технологічного інституту створили багаторазову маску для обличчя з силікону зі змінними фільтрами, яка обійдеться всього в $15.

Про це повідомила Daily Mail. Розробники стверджують, що їх пристрій може затримувати віруси так само ефективно, як респіратори N95.

Нова маска зроблена з силікону, який можна легко виробляти на заводах у всьому світі. Він міцний і в рідкому вигляді може приймати будь-яку форму. Маска використовує ті ж фільтри, що і N95, але вимагає набагато менше матеріалів для них.

Фільтри передбачається змінювати після кожного використання, але саму маску можна стерилізувати різними способами, зокрема з використанням спирту, пропарювання, опромінення і сухого нагріву.

Відео дня

Щоб людина дихала під час фільтрації вірусних частинок, у маски є два слоти, в які можна вставляти і виймати змінні диски з матеріалу N95, якщо вони забруднені.

"Завдяки такій конструкції фільтри можна вставляти, а потім викидати після використання, і ви викидаєте набагато менше матеріалу, ніж використано в класичній масці N95", – сказав співавтор дослідження лікар Адам Вентворт.

Нову маску випробували на 20 медичних працівниках у Бригамі, і виявилося, що вона щільно прилягає і не пропускає сторонні частинки. Коли запашні речовини розпилювали в навколишнє повітря через небулайзер, ніхто з випробовуваних не міг їх відчути на смак або запах.

Маска використовує ті ж фільтри, що і класична N95

Більшість випробувачів або сказали, що не бачать різниці з традиційною маскою N95 за зручністю, або вважали кращою нову маску.

Як повідомляв OBOZREVATEL, американські дослідники з'ясували, що найкращими для захисту від коронавірусу є захисні маски медичного типу N99 і N95.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки