Учені знайшли несподівану небезпечну властивість молока

14,8 т.
Учені знайшли несподівану небезпечну властивість молока

Фахівці Центру з контролю та профілактики захворювань США з'ясували, що споживання парного молока пов'язане з поширенням стійких до антибіотиків інфекцій.

Про це пише видання ArsTechnica, передає "Лента.ру".

Учені зафіксували в 2016 році у штаті Колорадо 12 випадків зараження бактерією Campylobacter jejuni, яка вражає шлунково-кишковий тракт з утворенням вторинних вогнищ в інших органах, абсцесів і некрозів.

Читайте: Чому одне молоко кисне, а інше тухне: відповідь експерта

Хоча продаж парного молока в штаті незаконний, деякі фермерські господарства обходили заборону. Епідемія охопила 171 господарств, але тільки 91 із них припинило роздавати молоко після попередження від влади.

Дослідники відзначають, що зростання кількості спалахів інфекції Campylobacter jejuni через непастеризовану молочну продукцію відбувся 2015 року. З урахуванням епідеміологічних показників із 1993 року, стався чотириразовий стрибок захворюваності. Крім цього, ризик зараження бактерією через вживання сирого молока у 150 разів вищий, ніж через пастеризоване.

Симптоми Campylobacter jejuni включають лихоманку, судоми кишечника, блювоту та діарею, а самі мікроорганізми можуть траплятися у воді та продуктах харчування, зокрема в молоці. Водночас бактерії стійкі до трьох антибіотиків: тетрацикліну, налідиксової кислоти та ципрофлоксацину.

Читайте: Заборона на прийом молока у населення: експерт заспокоїла українських бабусь

Як повідомляв "Обозреватель", раніше експерт розкрив небезпеку молока з ринку.