Українські лікарі масово виїжджають працювати в Європу: сумна статистика

33,4 т.
Українські лікарі масово виїжджають працювати в Європу: сумна статистика

Українські лікарі і медсестри масово їдуть працювати в країни Європи, через що місцевим лікарням катастрофічно не вистачає персоналу.

Як повідомляється в сюжеті ТСН, молоді та кваліфіковані кадри їдуть у першу чергу в Польщу, Чехію, Угорщину і Словаччину. Там їм доводиться йти на професійне зниження, але незважаючи на це їхні зарплати перевищують ті, які вони отримують в Україні.

"Не завжди можемо дозволити собі, щоб працювало 14 операційних столів, тому що фізично не вистачає медичного персоналу", - поскаржилися в операційному блоці подільського центру онкології.

Відео дня

Читайте: ''Це геноцид українців!'' Чому Рада збунтувалася проти Супрун

У зв'язку з дефіцитом кадрів медсестри проводять в операційній по 6 годин на день. "Ми намагаємося якимось чином перекривати, планувати наш день, щоб не зменшувати кількість операцій", - розповіла одна з них.

За нинішній рік із подільського центру онкології звільнилися 74 людини - санітарки, медсестри. Причина - низька зарплата, максимум якої становить близько 4,5 тисяч гривень.

Офіційно в Україні не рахують лікарів, які їдуть працювати за кордон. Однак зараз у госпіталях не вистачає третини медичного персоналу - приблизно 40 тисяч лікарів і 20 тисяч медичних сестер.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше були названі реальні зарплати українських лікарів, які ледь перевищують рівень мінімалки.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки