МоваЯзык

/ Новини медицини

Українські лікарі масово виїжджають працювати в Європу: сумна статистика

Українські лікарі і медсестри масово їдуть працювати в країни Європи, через що місцевим лікарням катастрофічно не вистачає персоналу.

Як повідомляється в сюжеті ТСН, молоді та кваліфіковані кадри їдуть у першу чергу в Польщу, Чехію, Угорщину і Словаччину. Там їм доводиться йти на професійне зниження, але незважаючи на це їхні зарплати перевищують ті, які вони отримують в Україні.

"Не завжди можемо дозволити собі, щоб працювало 14 операційних столів, тому що фізично не вистачає медичного персоналу", - поскаржилися в операційному блоці подільського центру онкології.

У зв'язку з дефіцитом кадрів медсестри проводять в операційній по 6 годин на день. "Ми намагаємося якимось чином перекривати, планувати наш день, щоб не зменшувати кількість операцій", - розповіла одна з них.

За нинішній рік із подільського центру онкології звільнилися 74 людини - санітарки, медсестри. Причина - низька зарплата, максимум якої становить близько 4,5 тисяч гривень.

Офіційно в Україні не рахують лікарів, які їдуть працювати за кордон. Однак зараз у госпіталях не вистачає третини медичного персоналу - приблизно 40 тисяч лікарів і 20 тисяч медичних сестер.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше були названі реальні зарплати українських лікарів, які ледь перевищують рівень мінімалки.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Читайте всі новини по темі "медична реформа" на сайті "OBOZREVATEL".

11
Коментарі
17
7
Смішно
7
Цікаво
40
Сумно
5
Треш

Блоги медицини