Українські вчені знайшли "еліксир молодості"

24,2 т.
Українські вчені знайшли 'еліксир молодості'

Вчені кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету знайшли спосіб продовжити життя.

Як повідомляє Кurs.if.ua, експерименти на дріжджах і мушок дрозофіл показали, що лікарська рослина родіола рожева (золотий корінь) продовжує життя, а також покращує репродуктивну функцію і роботу м'язів.

Про це розповів відомий вчений, доктор біологічних наук, завідувач кафедрою біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету Володимир Лущак.

За словами Володимира Лущака, експерименти з родіолою рожевою вчені проводили на мушках дрозофілах і підтвердили на дріжджах.

Відео дня

Дрозофіла в середньому живе 70 днів, людина - 70 років. "Процеси старіння у дрозофіли і людини дуже схожі", - зазначив Володимир Лущак.

За його словами, правильна концентрація збільшила тривалість життя на 15%. "Це божевільне продовження життя", - зазначив учений.

Втім, передозування для дрозофіл виявилося токсичним. Тому, наголошує вчений, приймати настоянку родіоли рожевої необхідно в правильних пропорціях.

Також, за його словами, родіола рожева не тільки подовжує життя, але і покращує м'язові і репродуктивні функції. Тобто, запевняє професор, людина і в 80 років буде бадьорою, а не немічною.

"З віком м'язова функція падає. Виявилося, що родіола уповільнює деградацію цієї функції. Тобто, ті організми, які споживали родіолу, краще рухалися", - розповів про результати досліджень Лущак.

"До 19 дня близько 60% клітин були мертві. Але коли ми додавали препарат, кількість мертвих клітин значно зменшувалася", - зазначив Лущак.

Родіола рожева, інша назва золотий корінь - це багаторічна невисока рослина сімейства товстолистих - Crassulaceae. В Україні рослина поширена тільки в Карпатах. Вона занесена до Червоної книги зі статусом "вразлива" через тотальне знищення заготівельниками кореневищ, після чого рослина гине і вже не відновлюється.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", вчені знайшли спосіб, що дозволяє омолодити старі клітини. Відкриття зробили фахівці, що працюють в англійському Екстерському університеті.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки