Українських лікарів знову на*бала держава

Українських лікарів знову на*бала держава

"Мінімальна зарплата лікаря в 2021 році повинна бути 20-30 тисяч гривень".

"Медикам в Україні підвищать зарплати: президент озвучив суми".

"Зеленський зі Степановим пообіцяли медикам підвищення зарплат: Цифри стартують з 20 тисяч гривень".

Такими заголовками рясніли українські ЗМІ зовсім недавно, а точніше, 20 жовтня 2020 року. Лікарям, на плечі яких лягли боротьба з коронавірусом, пообіцяли підвищити зарплату.

Завдяки тим же ЗМІ та соціальним мережам ми знаємо, в яких умовах доводиться працювати українським медикам. Бракує кисневих точок, концентраторів, лікарняних ліжок, не вистачає медперсоналу. У лікарнях немає гарячої води, іноді навіть світла (лікарям доводиться робити укол або ставити крапельницю пацієнту при свічках). Чи варто говорити про скажене навантаження цілодобово та ризик захворіти самим і заразити свої сім'ї?

Відео дня

Президент вирішив, що треба гідно оплачувати таку важку працю, і зробив гучну заяву, яка дала надію втомленим за 9 місяців пандемії медикам. 30 жовтня 2020 року, тобто вчора, стало відомо, що Кабмін не вніс в проект бюджету на наступний рік підвищення зарплат лікарям. Не вніс, кіна не буде.

За період квітень-вересень середня місячна ЗП для лікарів склала 9 тисяч гривень. На 2019 рік в Україні було 185 000 лікарів в реєстрі. З офіційної зарплати вираховують 18% податку на прибуток та 1,5% військового збору. Це майже мінус 20% від заробітку. З 9 000 відраховують 1 800 гривень. Якщо всі 185 тисяч лікарів заплатять податки, ми отримаємо 333 млн грн. Зрозуміло, що це приблизна цифра. Але хіба оплачуючи всі податки і виконуючи таку відповідальну роботу, українські медики не заслуговують гідної оплати праці?

Зарплата українських медиків

Реакція на такий поворот подій з боку лікарів не змусила себе чекати. І це не дивно. Словами "обурення" або "гнів" не описати почуттів, які викликала зрада президента.

В одному з постів медик висловила своє співчуття лікарям, які працюють в держмедицині: "Події останніх днів показали, що Кабінету міністрів та Верховній Раді – все одно. Застерігаємо, запас міцності людського, професійного ресурсу та й просто терпіння може досить швидко вичерпатися!".

Думка медика про рішення Кабміну

Лікар-анестезіолог та професор Сергій Дубров висловив свою думку про рішення Кабміну: "Нам знову пропонують "зачекати" гідної оплати нашої праці. Виникає питання: чи будемо ми і далі мовчати?! Особисто я мовчати не збираюсь!".

Медик закликав усіх заявити про незгоду з такою політикою, щоб привернути увагу суспільства до цієї проблеми та достукатися до тих, хто при владі.

Реакція лікаря на скасування підвищення зарплат медикам

Навіщо давати брехливі обіцянки людям, які тягнуть коронавірусну ситуацію на собі, які світу білого не бачать, а лише хворих. Це що, такий прикол? Але ж медицина – не квартал. Це відповідальність, це або життя, або смерть. Це колосальне фізичне та психологічне навантаження.

disclaimer_icon

Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки