Українці віддали 1 млрд грн за воду замість ліків: результати дослідження

Українці віддали 1 млрд грн за воду замість ліків: результати дослідження

Понад 1 мільярд гривень віддали в 2017-му році українці на воду, яка продається в аптеках під виглядом ліків з назвою "гомеопатичні лікарські засоби". Це випливає з дослідження, проведеного за підтримки міжнародного фонду "Відродження".

Як повідомляють експерти в своєму дослідженні, всього 3,2 млрд грн були витрачені на фітопрепарати і лікарські трави, 9,5 млрд грн - на лікарські засоби з недоведеною ефективністю та безпекою. За останні п'ять років жителі нашої країни в цілому витратили на подібні псевдоліки більше $ 3,6 млрд.

Читайте: БАДи та гомеопатія: важливі відмінності від ліків

Найпопулярніші з гомеопатичних водичок - "ліки" німецького виробника Хеель (Heel), такі як Траумель С, Ангін-Хеель, Вібуркол, Гінекохель, Нервохель. Ці та інші подібні "хели" завозить до нас в Україну офіційний представник даної компанії ТОВ "Каскад-Медикал". У числі лідерів і Оціллококцінум (компанія Буарон), в якому в розведенні 200К міститься якісь Анас барбаріеліум, гепатикою пов КОРДІС екстрактум. Тобто зазначені речовини, чим би вони не були, знаходяться в співвідношенні з водою 1:10 в 320-го ступеня! Аналогічна ступінь розведення і в іншого популярного гомеопатичного препарату - Анаферон (Матеріа Медика Холдинг, Росія).

Відео дня

До всього іншого, всі ці "ліки" недешево коштують. Наприклад, за Траумель в ампулах ви віддасте від 150 до 500 грн, залежно від форми, а дитячий Анаферон обійдеться дешевше - всього по 90 грн за флакон з водою.

Українці віддали 1 млрд грн за воду замість ліків: результати дослідження

Ще один популярний німецький виробник гомеопатичних водичок - компанія Біттнер. Лідером продажів даної компанії, безумовно, є Афлубін, в якому міститься тирлич жовтий, залізо, аконіт, Бріоні і молочна кислота. Деякі з цих речовин - небезпечні отрути рослинного походження. Однак не варто турбуватися, адже дози цих препаратів настільки малі, що не можуть завдати шкоди, запевняють гомеопати, оскільки розведені в чистій воді в "нескінченно малих дозах".

Як бачимо, гомеопати не приховують, що їх "ліки" є чистою водою, в якій діюча речовина розведено в пропорції 1 до десяти в 24-й ступеня. Фактично, при такій пропорції розведення 1 молекула діючої речовини припадає приблизно на відро води.

Зрозуміло, чиста вода не може бути ліками, і будь-які відчуття пацієнта, що нібито йому стало краще після прийому гомеопатичного кошти можна пояснити тільки самонавіюванням або ефектом "плацебо". У той же час гомеопати пояснюють наївним хворим, що вода, в якій розвели 1 мікрограм препарату на 100 літрів води, має певну "пам'ять".

Ось чому ВОЗ застерігає від застосування гомеопатії для лікування інфекційних та інших серйозних захворювань, а міжнародне наукове співтовариство лікарів вважає гомеопатію лженаукою, шарлатанством і шахрайством. Як наслідок, так звані гомеопатичні препарати не вважаються ліками і не оплачуються страховими компаніями в жодній розвиненій країні світу.

На жаль, як показало це дослідження, в Україні все ще процвітає практика, коли дипломовані лікарі виписують своїм пацієнтам препарати, які, по суті, є водою і за які українці віддають щорічно мільярди гривень.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки