МоваЯзык

/ Новини медицини

Українців труять токсичною отрутою: чим небезпечно та як розпізнати

У Києві зафіксовано новий випадок отруєння важкою небезпечною сполукою — талієм. Це вже четверта людина, яка потрапила у лікарню із характерними симптомами. Історія почалася із отруєння сім'ї Білоконів. Молодий хлопець Максим, на жаль, помер, а його батько Володимир перебуває у лікарні. Пізніше в палату до Білоконя-старшого потрапив і його друг — симптоми схожі на ті, які з'являються під час отруєння талієм. Останнім потерпілим виявився таксист Вадим Кисельов, який із родиною Білоконів ніяк не пов'язаний.

Що таке талій і чому випадки отруєння настільки небезпечні — з'ясовував OBOZREVATEL.

Що таке талій?

Талій назвали "отрутою отруйника", оскільки він не має ні смаку, ні кольору, ні запаху, діє повільно, безболісно і викликає велику кількість симптомів, характерних для інших захворювань і станів.

Як пояснила в коментарі OBOZREVATEL кандидат хімічних наук Ольга Цигульова, талій — "це високотоксична сполука у вигляді солей, яка використовується у певних хімічних процесах". Використання цього елемента суворо контролювалося.

"Колись талій використовували для боротьби з гризунами, але оскільки не виключене було потрапляння отрути в організм людини, від цього методу відмовилися", — каже вона.

Як талій може потрапити в організм?

Талій може потрапити в організм через органи дихання, неушкоджену шкіру і травний тракт. Летальна доза під час перорального прийому становить для людей приблизно 1 грам. У загиблого Максима Білоконя підтвердили наявність в організмі 80 грамів хімічної речовини.

За розповідями його матері, перед отруєнням хлопець випив чашку кави й зазначив, що на смак вона була дивною.

"Він міг забігти в якусь кав'ярню, де труїли щурів цим талієм. А оскільки це дуже високотоксична сполука, то достатньо якихось слідів, щоб отруїтися", — висловила припущення у розмові з нами Цигульова.

Як розпізнати отруєння?

Першими ознаками отруєння талієм є нудота, блювота, болі в животі, пронос, запор і ураження дихальних шляхів. Через 2-3 тижні у людини випадає волосся, а у важких випадках можуть розвинутися поліневрити, психічні розлади, ураження зору тощо.

За появи перших ознак Цигульова рекомендує негайно звертатися у лікарню, і не до звичайного терапевта, а до профільного фахівця.

"Отрута не має ні смаку, ні кольору, ні запаху, людина її не відчує. Для діагностики потрібне спеціальне обладнання, це все не так просто. Терапевт не в змозі визначити подібне отруєння", — сказала хімік.

Як лікується?

Медична допомога необхідна у всіх випадках, оскільки отруєння талієм вимагає тривалого лікування у відділенні токсикології.

Щоб прискорити виведення токсину з організму проводять повторні сеанси гемодіалізу. З метою запобігання реабсорбції талію у ниркових канальцях необхідно ввести хлорид калію. Він витісняє талій із клітин, після чого отрута виводиться із каловими масами.

Для лікування неврологічних порушень застосовують вітаміни групи B, перш за все, Тіаміну гідрохлорид.

За наявності патологій із боку серцево-судинної системи призначають серцеві препарати, а у випадку розладів дихання використовують дихальні аналептики.

Цигульова вказала на підозрілість саме точкових отруєнь у Києві, підкресливши, що цим питанням повинні зайнятися правоохоронні органи.

Що каже поліція?

Тим часом у Деснянському управлінні поліції Києва повідомили OBOZREVATEL, що справа за фактом отруєння сім'ї Білоконь і друга батька загиблого Максима, розслідується у рамках одного кримінального провадження за ст. 115 ч. 1. (умисне вбивство без кваліфікуючих ознак).

Справою четвертого потерпілого Вадима Кисельова займається Печерське управління поліції Києва, бо чоловік спочатку потрапив у Міську клінічну лікарню №12 у Печерському районі.

За словами прес-секретаря Деснянського райуправління поліції Наталії Федоровської, "справа перебуває на особистому контролі начальника київської поліції Андрія Крищенка".

Версії події у поліції не коментують, але запевняють, що у слідства вже є напрацювання.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "Ексклюзив" на сайті "OBOZREVATEL".

Місце
3
Коментарі
184
5
Смішно
32
Цікаво
252
Сумно
16
Треш

Блоги медицини

Новини медицини