Лікар пояснив, у яких випадках швидка не приїде на виклик

57,0 т.
Лікар пояснив, у яких випадках швидка не приїде на виклик

В Україні екіпажі швидкої допомоги повинні приїжджати до пацієнтів лише в разі, якщо людина може за лічені хвилини стати інвалідом або померти. Причини на кшталт температури або високого тиску не є достатніми для виклику невідкладної допомоги.

Про це розповів в ефірі ObozTV глава Всеукраїнського союзу парамедиків Ярослав Вус. За його словами, в Україні діє постанова Кабміну №1119, де вказані правила виклику швидкої допомоги. З ними повинен ознайомитися кожен.

"Швидка повинна відповідати за екстрені випадки – коли людина без надання допомоги залишиться інвалідом або втратить життя за лічені хвилини. ДТП із потерпілими, інфаркти, інсульти тощо – це робота швидкої допомоги. А те, чим вона займається зараз і займалася останні 20 років – температури, пневмонії, високий тиск, "просто поговорити" тощо – цього швидка робити не буде", – підкреслив Вус.

Відео дня

Читайте: У яких випадках ''швидка'' приїде: українські журналісти провели експеримент

За його словами, якщо швидка почне працювати за законом, кількість викликів різко знизиться.

"Від високої температури ще ніхто не помер... Якщо у дитини висока температура, треба робити, як в усьому цивілізованому світі. Ця дитина може з п'ятниці дочекатися понеділка і звернутися за допомогою до педіатра або сімейного лікаря в порядку черги", – пояснив експерт.

Водночас медик запевнив, що людина не буде залишатися зовсім без допомоги, коли її стану щось загрожує.

"Якщо температура у дітей висока, супроводжується якимись, наприклад, висипаннями, тоді мати побачить ці висипання, повідомить диспетчеру швидкої допомоги. Він, по-перше, дасть консультацію. А по-друге – приїде швидка, тому що висока температура і якісь висипання можуть бути ознаками менінгококцемії, а це вже екстрений випадок", – розповів Вус.

"А якщо просто висока температура – батьки дитини телефонують, їм відмовляють у виклику, радять, що далі робити, як збивати. Крім бригад 103 диспетчер може вас перемкнути на консультацію з лікарем, наприклад, педіатром, або може сам вас проконсультувати, що вам робити, щоб дочекатися ранку і сходити в поліклініку за місцем проживання. На екстрені випадки – біль за грудиною, інсульт, порушення мови – швидка допомога приїжджатиме", – зазначив лікар.

Читайте: ''Бояться, як вогню!'' У мережі показали жахливі кадри з лікарень Криму

Також медик уточнив, що для українських екіпажів швидкої законодавчо встановлена норма прибуття на місце – 10 хвилин у місті, 20 хвилин за містом.

Лікар пояснив, у яких випадках швидка не приїде на виклик

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні в 2019 році вводиться програма "Безкоштовна діагностика", яка передбачає безоплатні медичні процедури, враховуючи 54 види обстежень. Серед них – 20 аналізів, шість годин УЗД, чотири види біопсії, мамографія, п'ять годин рентгенівського знімка, операція одного дня та інше.

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щобудня о 10:00 на ObozTV.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки