МоваЯзык

/ Новини медицини

Увага, кліщі: в Україні активізувалися кровопивці

Потепління в Україні призвело до активізації небезпечних членистоногих - кліщів.

Як розповів "МедОбозу" науковий співробітник Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського НАМН України Павло Дяченко, кровопивці вже полюють щосили на своїх жертв.

"Такі температури (від 5 до 20 градусів тепла) найбільш сприятливі для кліщів. Тому вони особливо активні в цей час", - зазначив Дяченко.

За його словами, головна небезпека укусу кліща у ризику зараження хворобою Лайма. При цьому хворі часто звертаються за допомогою, коли захворювання перейшло в хронічну форму і вилікувати його вже не можна.

Тому Дяченко наполягає: якщо вас вкусив кліщ, не варто чекати симптомів хвороби. Заздалегідь здайте аналіз крові на бореліоз і пройдіть курс лікування в разі позитивного результату.

Експерт рекомендує регулярно користуватися репелентами. Найбільш ефективні з усього асортименту - спреї або краплі з діетілтолуамідом, альфаметріном або перметріном (порядку 24-30% в складі).

При цьому забудьте про популярний міфі про те, що кліщі чекають тільки на деревах. Найчастіше їх можна зустріти у високій траві або в кущах. Більш того, зазвичай вони живуть у стоптаних стежок, тому використовуйте засіб навіть під час прогулянки в парку чи вздовж алеї, а не тільки збираючись до лісу на пікнік.

До речі, кліща можна "зловити" навіть вдома - якщо у вас є домашні тварини. Улюбленець може принести кровопивцю додому на шерсті, а далі кліщ вже самостійно добереться до вас.

Раніше "МедОбоз" розповідав про те, як швидко і безпечно витягти кліща.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини