МоваЯзык

/ Новини медицини

В Індії в пацієнта, який перехворів на COVID-19, зафіксували "зелений" грибок: названо симптоми

9.2т
Читати матеріал російською

"Зелений" грибок відрізняється від "чорного"

"Зелений" грибок відрізняється від "чорного"

В Індії у 34-річного чоловіка, який вилікувався від COVID-19, виявили в легенях "зелений" грибок. Він відрізняється від мукормікозу, або "чорного" грибка.

Як повідомляє Hindustan Times, це, можливо, перший випадок захворювання на новий грибок у країні.

"Пацієнт одужав. Але потім у нього почалися кровотечі з носа і висока температура. Він також став дуже слабким через втрату ваги", – розповів доктор Раві Дозі з Інституту медичних наук ім. Шрі Ауробіндо.

За його словами, потрібні додаткові дослідження, щоб з'ясувати, чи відрізняється природа інфікування "зеленим" грибком у людей, що перехворіли на COVID-19, від інших пацієнтів.

"Зелений" грибок, або аспергільоз – це інфекція, що викликається звичайною цвіллю Aspergillus, яка мешкає як у приміщенні, так і на відкритому повітрі.

Люди можуть заразитися аспергільозом, вдихаючи мікроскопічні спори з довкілля. Більшість дихає спорами Apergillus щодня, не хворіючи, але особи з ослабленою імунною системою або захворюваннями легень зазнають більш високого ризику розвитку хвороби.

Аспергільоз не заразний і не може передаватися між людьми через легені.

Різні типи аспергільозу вражають різні групи людей:

  • алергічний бронхолегеневий аспергільоз (АБЛА) найчастіше виникає у людей із муковісцидозом або астмою;

  • аспергільома, або "грибкова куля", зазвичай вражає людей, які страждають іншими захворюваннями легенів, як-от туберкульоз;

  • хронічний легеневий аспергільоз також виникає у людей з іншими захворюваннями легенів, включно з туберкульозом, хронічною обструктивною хворобу легенів (ХОХЛ) або саркоїдозом;

  • інвазивний аспергільоз вражає людей з ослабленою імунною системою, наприклад людей, які перенесли трансплантацію стовбурових клітин або органів, які отримують хіміотерапію від раку або приймають високі дози кортикостероїдів. Також він траплявся серед госпіталізованих пацієнтів із важким грипом.

Різні типи аспергільозу можуть викликати різні симптоми:

  • Симптоми АБЛА аналогічні симптомам астми, включно з диханням зі свистом, задишкою, кашлем і жаром (в окремих випадках).

  • Серед симптомів алергічного аспергільозного синуситу – закладеність носа, нежить, головний біль і зниження нюху.

  • Симптоми аспергільоми містять кашель, кровохаркання і задишку.

  • У тих, хто страждає на хронічний аспергільоз легень, відзначаються втрата ваги, кашель, кровохаркання, стомлюваність і задишка.

  • Лихоманка – частий симптом інвазивного аспергільозу, який зазвичай виникає у людей, що вже хворіють на інші захворювання.

Лікарі кажуть, що рідкісним грибковим інфекціям можна запобігти, дотримуючись гігієни і підтримуючи чистоту порожнини рота і тіла. Людям слід уникати ділянок з великою кількістю пилу і забрудненої води. Якщо вони не можуть уникнути таких місць, то слід носити респіратор N95 для профілактики.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Індії розповіли, люди якого віку найчастіше хворіють на "чорний" грибок.

Лікар-педіатр, кандидат медичних наук Євген Комаровський назвав п'ять факторів, які збільшують ризик підхопити "чорний" грибок.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Читайте всі новини по темі "Коронавірус" на сайті "OBOZREVATEL".

Місце
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини