В Україні будуть карати за видачу фальшивих довідок про щеплення

14,8 т.
В Україні будуть карати за видачу фальшивих довідок про щеплення

В Україні необхідно посилити відповідальність медичного персоналу за видачу фальшивих довідок про вакцинацію.

Про розробку таких законодавчих змін пише в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун в колонці для " Української правди. Життя".

"Ми почали розробку законодавчих змін щодо вакцинації, які чітко регламентують питання обов'язковості вакцинації, посилять відповідальність за відмову від вакцинації без медичних протипоказань, видачу фальшивих довідок і головне - забезпечать дотримання рівня якості вакцин, які використовуються в Україні та допоможуть сформувати лікарську культуру щеплення і поствакцинального контролю здоров'я", - наголосила очільниця МОЗ.

Відео дня

Вона навела статистику, що за останній рік в Україні захворіли на кір 6784 осіб, а померли 8 осіб. Серед захворілих 86% були вакциновані.

"Іноді нам кажуть: але ж серед хворих є 14% вакцинованих. На жаль, технічно неможливо перевірити скільки з них мали підроблені довідки, а це все ще огидна і руйнівня людські життя практика в нашій країні", - пояснила Супрун.

За останніми соціологічними дослідженнями UNICEF, у 2017 році 84% батьків сказали, що роблять щеплення згідно з календарем вакцинації, в той час як в 2014 році ця частка становила 63%.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", на хвилі паніки та страху через спалах кору в Україні, шахраї стали заробляти гроші, продаючи підроблені довідки про щеплення .

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки