В Україні донор врятував 4 життя: дитині провели унікальну операцію. Фото та відео 18+

Хірургічна операція

В Україні вперше провели пересадку нирки від загиблого донора дитині – 3-річній дівчинці.

Крім дитини, 38-річний чоловік, який помер у Київській лікарні від тяжкої черепно-мозкової травми, дав шанс на життя ще трьом особам. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила журналістка, засновниця Всеукраїнської платформи донорства IDonor Ірина Заславець (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

Відомо, що трансплантацію також провели 50-річному жителю Київської області (йому пересадили нирку), 59-річному (печінка) і 34-річному чоловікам (серце).

Відео дня
Лікарі проводять трансплантацію

Журналістка розповіла, що влітку цього року у 3-річної пацієнтки раптово розвинулася гостра ниркова недостатність. Час від часу їй доводилося робити гемодіаліз.

"Але в такому віці це дуже і дуже погано. Як не прикро говорити, але шанси такої дитини на нормальне життя були мізерними", – написала Заславець. Вона додала, що донорська нирка в організмі дівчинки працює.

Донора доставили в Київську міську клінічну лікарню швидкої медичної допомоги із серйозною травмою. Пацієнта намагалися врятувати, але консиліум лікарів діагностував смерть мозку. Трансплантант-координаторка розповіла рідним загиблого про можливість донорства.

"Після паузи на роздуми дружина та вагітна сестра пацієнта дали згоду. Так він, помираючи, став рятівником чотирьох осіб", – написала журналістка.

Команда хірургів

Що стосується чоловіка, який отримав донорське серце, він кілька років страждав дилатаційною кардіоміопатією.

"М'яз розтягувалася і не міг качати кров, без трансплантації його час був дуже обмеженим, а він лише кілька місяців як став батьком!" – зазначила Заславець.

Медики спостерігають за операцією

Вона висловила глибокі співчуття родині загиблого, який врятував людські життя.

"Спасибі за ваше найважче в житті рішення, яке подарувало надію іншим. Сподіваюся, розуміння того, що серце чоловіка і брата продовжує битися, хоча б трохи зменшить ваше горе", – звернулася журналістка до родичів.

Один із лікарів

Обережно, кадри 18+!

38-річний чоловік врятував чотири життя
Операція була унікальною
Процес операції
Орган
Хірург за роботою
Операція з пересадки

Повний пост журналістки:

Скриншот
Скриншот

Як повідомляв OBOZREVATEL:

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки