В Україні оголосили "війну" фальшивим лікам: що це означає

15,4 т.
В Україні оголосили 'війну' фальшивим лікам: що це означає

Кабінет міністрів України ухвалив постанову, яка дає старт масштабній боротьбі з підробленими ліками.

Запуск пілотного проекту відбудеться 1 вересня цього року, повідомляє пресцентр МОЗ України.

Визначення оригінальності ліків буде здійснюватися за допомогою спеціального маркування (2D коду) і телефону. Пацієнти зможуть перевірити препарат, просканувавши код через мобільний додаток, після чого на екрані смартфона з'явиться інформація про конкретний лікарський засіб.

Таке кодування дозволить державі відстежувати весь ланцюг постачання ліків – від виробництва або імпорту до продажу в аптеці, і своєчасно реагувати на порушення.

Відео дня
Ліки можна буде перевірити за допомогою 2D коду і мобільного додатку

Раніше MedOboz писав, що Держлікслужба України зафіксувала випадок незаконного використання психотропного препарату кетамін у медичних цілях.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки