В Україні почали виписувати нові рецепти на ліки: що змінилося
Міністерство охорони здоров'я України затвердило нові правила виписування рецептів на ліки.
Так, нова форма рецепта є передумовою для впровадження електронного рецепта, який буде зручним як для медустанов, так і для пацієнтів, передає прес-служба Міністерства охорони здоров'я. Також нові зміни дають право виписувати рецепти лікарям, які здійснюють медичну практику як ФОП.
Читайте: Медична реформа: Львівська область введе офіційну плату за пологи
Зокрема, нові вимоги набули чинності з 22 травня.
Основні зміни стосуються нормативного регулювання впровадження електронного рецепта. Однак поки електронний рецепт буде поступово впроваджуватися, нові поля будуть заповнюватися на паперових бланках.
Оновлені правила виписування рецептів включають:
Рецепти форми ф-1 повинні містити наступну інформацію про лікаря:
Найменування установи охорони здоров'я або ПІБ ФОП; адреса закладу охорони здоров'я або ФОП; код ЄДРПОУ/реєстраційний номер облікової картки платника податків; реквізити ліцензії на медичну практику або рішення органу ліцензування.
Читайте: Медреформа в Україні: з декларації з лікарем виключать частину даних
Червоний штамп "Вартість підлягає відшкодуванню" замінено на нове додаткове поле в рецепті: "Джерело фінансування", в якому вказується назва урядової або муніципальної програми для пільгового відпуску лікарських засобів. Це поле в електронному рецепті дозволить чіткіше контролювати виконання урядових та регіональних програм.
У відомостях про пацієнта лікар має вказати прізвище, ініціали та вік пацієнта, а також номер його амбулаторної або стаціонарної карти. Номер картки має поєднувати історію лікування пацієнта з усіма даними про нього в системі E-health. Також він допоможе уникнути плутанини, в разі якщо різні пацієнти матимуть однакові імена і дату народження.
Назва лікарського засобу зазначається латинською мовою під назвою діючої речовини (МНН - міжнародною непатентованою назвою).
Читайте: 100 тис. зарплати і віддалена реєстрація: Супрун назвала плюси медреформи
Також важливо:
Нові вимоги стосуються тільки рецептів форми ф-1.
Заклади охорони здоров'я можуть використовувати стару форму паперового рецепта ф-1 з червоною печаткою "вартість підлягає відшкодуванню" доти, доки наявні бланки не закінчаться.
Нові вимоги до рецептом не поширюватимуться на рецепти на препарати інсуліну, поки в електронний реєстр пацієнтів, які потребують інсулінотерапії не будуть внесені необхідні технічні зміни.
Раніше MEDOBOZ розповідав, які медпослуги залишаться безкоштовними.
{"title":null,"id":"2522088"}