МоваЯзык

/ Новини медицини

Медична реформа: Львівська область запровадить офіційну плату за пологи

Влада Львівської області має намір офіційно запровадити в пологових будинках плату за пологи.

Про це на зустрічі з журналістами повідомила директор департаменту охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації Ірина Микичак, пише "Твоє місто".

"Плануємо ввести в наших пологових будинках платні пологи - коли ти приходиш народжувати не до чергового лікаря, а до того, з яким домовився. Це повинно бути оплачено. Умовно 60% йде в якості гонорару лікаря і 40% - лікарні. Це буде справедливо, адже лікар приїжджає в неробочий час і надає допомогу, все юридично правильно, і лікарня з цього отримає позабюджетні кошти", - пояснила Микичак.

За її словами, пологи за домовленістю відбуваються всюди, а найбільша їхня проблема - в відповідальності, яку в разі надзвичайної ситуації несе не лікар, який приймав пологи, а черговий медперсонал.

"У нас зараз лікарі приїжджають за домовленістю на пологи, отримують ту чи іншу суму в кишеню. Але найбільша біда в тому, що відповідальним за пацієнта є черговий персонал, а не той лікар, який прийшов за домовленістю. Треба виводити це з тіні, має бути офіційно зафіксовано, якщо лікар прийшов на зміну в свій неробочий час", - додала посадовець.

Спочатку офіційну плату за пологи планують ввести в перинатальному центрі, який, як очікується, повинен відкритися в березні. Далі - в обласній лікарні, а потім - по районах області.

Вартість пологів поки не підрахували, проте Микичак переконує, що це не буде захмарна ціна.

"Ми підрахуємо, скільки в середньому коштують пологи, зараз для цього є методика, яку затвердив Кабмін, і після цього встановимо суму. Ніхто не буде ставити захмарну ціну. Кілька років тому ми вважали, що в обласній лікарні одні пологи - з урахуванням медикаментів, комуналки, харчування - коштують приблизно 4000 гривень ", - додала чиновник.

Як повідомляв "Обозреватель", раніше в Кабінеті міністрів України опублікували перелік медичних послуг, які будуть оплачуватися за рахунок держави внаслідок медичної реформи.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "медична реформа" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини