В Україні узаконили трансплантацію: Степанов розкрив перші деталі

Трансплантологія в Україні
Максим Степанов заявив, що Кабмін узаконив трансплантацію органів

Кабінет міністрів України узаконив трансплантацію, підтримавши постанову Міністерства охорони здоров'я "Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині".

Про це написав на своїй сторінці у Facebook очільник МОЗ Максим Степанов. Він наголосив, що цей крок дав старт цілому напряму у вітчизняній медицині.

"Це перемога, над якою ми працювали спільно з нашими лікарями протягом останнього часу. Україна нарешті створила цивілізовані умови для проведення складних та наукоємних операцій із трансплантації. Наші лікарі нарешті отримують можливість використовувати донорську шкіру", – написав міністр.

Відео дня

Він наголосив, що це істотно спростить лікування опіків будь-якої складності й дасть набагато більші шанси на одужання пацієнтам із такими ураженнями. Адже тепер мінімізується ризик зараження, ймовірність ускладнень із перебігом сепсису, а реабілітація стане дешевшою і менш болісною.

Ще один важливий аспект ухваленого документа, за словами Степанова, – це створення ринку біоімплантів в Україні. Зокрема, відтепер упорядковується їх обіг, виготовлення та контроль якості.

"Ми започатковуємо умови для розвитку вітчизняного виробництва біоімплантів, що знизить фінансове навантаження на медичну систему. Хрящі, сухожилля, фрагменти кісток тощо виготовлятимуться в Україні, а не імпортуватимуться. Це вкрай важливо і в аспекті соціальної реабілітації наших військових та ветеранів АТО/ООС, людей, які отримали травми в аваріях та на виробництвах", – пояснив урядовець.

Степанов також підкреслив, що ухвалення постанови позитивно вплине і на економіку України. Адже вона дозволить створити окрему виробничу галузь та стимулюватиме створення нових робочих місць.

"Наші лікарі не їхатимуть за кордон в пошуках кращої долі, а матимуть всі умови для успішної самореалізації в Україні. Україна нарешті стає повноправним гравцем на світовому ринку трансплантації й переконаний, створить серйозну конкуренцію іноземним виробникам", – підсумував міністр.

Трансплантація в Україні
Узаконення трансплантації в Україні

Як повідомляв OBOZREVATEL:

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки