В Україні відновили календар щеплень: що потрібно знати

11,3 т.
В Україні відновили календар щеплень: що потрібно знати

В Україні набув чинності оновлений Національний календар профілактичних щеплень.

Про це попередила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook, розповівши, коли і від чого потрібно пройти вакцинацію.

"В Україні оновлено Національний календар профілактичних щеплень - відповідно до рекомендацій ВООЗ та міжнародної практики. Зміни вже вступили у дію, тож якщо плануєте вакцинацію дитини - обов’язково ознайомтеся", - написала Супрун.

  • Від туберкульозу (БЦЖ) дітей щеплюватимуть 1 раз - на 3-5 добу життя. Ревакцинацію у 7 років робити більше не потрібно.

  • Другу дозу вакцини проти гепатиту В дитина отримуватиме не у перший місяць життя, а у другий. Це дозволить у майбутньому робити щеплення багатокомпонентною вакциною, яка даватиме захист одразу від кількох хвороб - гепатиту В, дифтерії, правця, кашлюку та поліомієліту.

Відео дня

За словами Супрун, це допоможе зменшити кількість щеплень, зберегти більше часу для лікарів і батьків і зменшити рівень стресу. Вона також нагадала, що процедура по календарю є безкоштовною. Її можна зробити у педіатра або сімейного лікаря.

"Вакцини від 10 небезпечних хвороб - гепатиту В, туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, правця, гемофільної інфекції, кору, краснухи і епідемічного паротиту закуповує держава та розвозить до регіонів України. Усі вакцини якісні, ефективні і безпечні, прекваліфіковані ВООЗ. Робіть щеплення та будьте здорові", - резюмувала вона.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше в Міністерстві охорони здоров'я розповіли про випадки зараження на кір в Україні з початку року. Громадян закликали зробити щеплення дітям згідно з календарем.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки