МоваЯзык

/ Новини медицини

В Україні введуть базові тарифи на медицину: що це значить

Незабаром в Україні введуть тариф на медичні послуги вторинного і третинного рівня, які, очікується, повинні покрити вартість усіх медпослуг для одного пацієнта у 90% випадків.

Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" повідомив керівник Національної служби здоров'я України Олег Петренко. За його словами, оплата за тарифом буде здійснюватися за фактом одужання і проходити через НСЗУ.

"Ми будемо оплачувати за проліковані випадки на основі тарифу. Базовий тариф включатиме в себе амортизацію обладнання, роботу лікарів, ліки. Це тариф, який все враховує і працює у 90% випадків", — розповів Петренко.

Він додав, що решта 10% — випадки, коли пацієнтові необхідні процедури "спеціалізовані, із застосуванням дорогих препаратів". У такому разі потрібно буде "дофінансувати" певну суму поверх тарифу. При цьому в деяких випадках цей тариф оплачуватиметься із бюджету держави.

"Держбюджет же не бездонний. Наше завдання — ефективно і справедливо розподілити ті кошти, які парламент вирішить виділити на охорону здоров'я. При цьому ми оперуємо чіткими прозорими і обов'язковими правилами, які все розуміють", - резюмував Петренко.

Раніше OBOZREVATEL розповідав про головні небезпеки реформи охорони здоров'я і про те, який досвід європейських країн у цій сфері може нашкодити Україні.

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

Читайте всі новини по темі "медична реформа" на сайті "OBOZREVATEL".

7
Коментарі
36
11
Смішно
18
Цікаво
32
Сумно
3
Треш

Блоги медицини