МоваЯзык

/ Новини медицини

В Україні зміняться правила виклику швидкої: у чому суть

В Україні готується запуск електронної системи для "швидких" "Централь 103". У перспективі вона об'єднає всі українські оперативно-диспетчерські служби (ОДС) в єдиний ресурс, що дозволить швидко обмінюватися даними про вхідні дзвінки.

Так, найближчим часом до "Централь 103" підключать вісім областей (Вінницьку, Донецьку, Запорізьку, Одеську, Полтавську, Тернопільську, Харківську, Херсонську) і Київ, пише "Сегодня".

Система працюватиме у тестовому режимі рік.

У чому суть

Система покликана оптимізувати роботу ОДС і підвищити їхню ефективність. Якщо сьогодні середній час обробки виклику становить 3-5 хвилин, то "Централь 103"має скоротити його до однієї хвилини.

Щоб система "бачила" місце розташування кожної команди і її статус, на всіх машинах екстреної допомоги встановлять GPS. Це допоможе "швидким" скоріше діставатися до пацієнтів - замість сьогоднішніх 16-20 хвилин за 9-12 хвилин.

Виклик швидкої допомоги стане також доступним для людей з порушеннями слуху та мовлення. "Централь 103" передбачає неголосовий виклик - можна буде просто послати повідомлення диспетчеру.

Як писав OBOZREVATEL, у Києві розгорівся скандал через те, що бригада швидкої допомоги, яка прибула на виклик через високу температуру у дитини, нібито завдала їй опіку невідомою речовиною.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Читайте всі новини по темі "Медичні нововведення в Україні" на сайті "OBOZREVATEL".

4
Коментарі
11
9
Смішно
16
Цікаво
10
Сумно
5
Треш

Блоги медицини