В Україні зникнуть дільничні терапевти: МОЗ "вбив" низку професій

25,6 т.
В Україні зникнуть дільничні терапевти: МОЗ 'вбив' низку професій

В Україні з 1 листопада набудуть чинності зміни в класифікаторі професій, в якому змінилися медичні посади.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

"Введені нові професійні назви: "лікар внутрішньої медицини", "асистент ерготерапевт", "асистент фізичного терапевта", "парамедик", "екстрений медичний технік", "інструктор із надання догоспітальної допомоги", "інструктор із надання першої допомоги". Змінено професійну назву роботи "фельдшер із медицини невідкладних станів" на "парамедик", а "лікар-терапевт" на "лікар внутрішньої медицини". Також змінено назву роботи "сестра медична з лікувальної фізкультури", "сестра медична з масажу" на "асистент фізіологічного терапевта". Назва "інструктор із трудової терапії" та "інструктор із трудової адаптації" змінено на "асистент ерготерапевт", - сказано в повідомленні.

Відео дня

Також, відповідно до міжнародної класифікації, в новому класифікаторі скасовані такі професійні назви робіт, як "лікар-терапевт дільничний", "лікар-терапевт підлітковий", "лікар-терапевт цехової лікарської дільниці", "фахівець із фізичної реабілітації".

У МОЗ зазначають, що скасування посад або звільнень медичних працівників не буде.

"Медики з відповідною освітою та навичками автоматично будуть обіймати посади з новими професійними назвами, з подальшим проходженням курсів підвищення кваліфікації", - сказано на сайті Міністерства охорони здоров'я.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", міністерство охорони здоров'я України опублікувало покрокову інструкцію про те, як обрати сімейного лікаря.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки