В Україну прибуло понад 18 тис. доз вакцини від дифтерії та правця

В Україну прибуло понад 18 тис. доз вакцини від дифтерії та правця

В Україну, на склад Медичних закупівель України (МЗУ) прибула друга партія вакцин для імунопрофілактики населення від дифтерії та правця у кількості 18 300 доз на 1,04 млн грн.

МЗУ придбали їх у 2023 році на замовлення Міністерства охорони здоров'я України у кількості 1 057 800 доз на загальну суму 64 млн грн. Перша партія у кількості 1 039 500 доз була доставлена в лютому цього року і роз'їхалася по областям.

Мова про вакцини, щеплення якими є обов’язковими та безоплатними для пацієнтів – від дифтерії/правця зі зменшеним вмістом антигену (АДП-М).

Вакцина містить очищені правцевий та дифтерійний анатоксини зі зменшеною дозою дифтерійного компоненту. Імунобіологічний препарат використовується для імунопрофілактики дітей віком від 16 років та дорослих.

Відео дня

Ці хвороби можуть викликати серйозні ускладнення, що можуть бути небезпечними для життя, тож необхідно робити вакцинацію.

Дифтерія проявляється у вигляді ангіни, під час якої в горлі утворюються плівки, що ускладнюють дихання.

Правець вражає нервову систему і проявляється сильними судомами, що іноді можуть призвести до переломів кісток, проблем з ковтанням.

"Дифтерія та правець можуть мати серйозні наслідки для здоровʼя, особливо в умовах війни, коли доступ до медичної допомоги може бути ускладненим чи тимчасово обмеженим. Вакциною АДП-М для проведення рутинних щеплень забезпечені усі регіони. Саме тому кожному важливо перевіряти вакцинальний статус, свій і дітей, та в разі переїзду чи пропуску щеплення звернутися до найближчої амбулаторії та скорегувати вакцинальний графік. Дорослим необхідна ревакцинація проти дифтерії кожні 10 років починаючи з 16-річного віку", – зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

"Вакцинація захищає здоров'я, запобігаючи важкому перебігу хвороб та появі ускладнень від них, адже дифтерія та правець – серйозні захворювання, які можуть призвести навіть до летальних випадків. Тож держава піклується про своїх громадян, забезпечуючи їх одним із найефективніших методів захисту не лише власного здоров'я, а й оточуючих", – говорить генеральний директор МЗУ Едем Адаманов.

Усі вакцини за Національним календарем профілактичних щеплень в Україні є безоплатними для дітей та дорослих. Навіть якщо дитина пропустила щеплення за календарем, вона може зробити його пізніше безоплатно.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки