Вартість життя 50 копійок: у Києві зафіксували спалах небезпечної хвороби, від якої немає сироватки

152,5 т.
Вартість життя 50 копійок: у Києві зафіксували спалах небезпечної хвороби, від якої немає сироватки

У Києві зафіксували випадок захворювання на дифтерію - захворів 4-річний хлопчик.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.

"Вартість життя - 50 копійок на рік на одного українця. Сталося те, про що попереджали - випадок дифтерії. Хлопчик, 4 рочки, в інфекційній лікарні. Зараз стан середньої тяжкості, але погіршується", - написав він.

За його словами, єдиним виходом із ситуації, що склалася, є противодифтерійна сироватка, якої немає в наявності. "Батьки запитують, скільки коштує сироватка. Готові платити", - говорить він.

Відео дня

10 вересня Сердюк повідомив, що хлопчикові ввели імуноглобулін, його стан дещо покращився.

"Інформую: сироватки немає, хлопчикові ввели імуноглобулін. Стан дещо поліпшилася. Але це означає лише одне: в Україні повинна бути сироватка від дифтерії. Вона реально потрібна", - підсумував він.

Пізніше, як повідомила "Українській правді. Київ" прес-секретар Департаменту охорони здоров'я Києва Наталія Вишневська, станом на ранок 11 вересня стан хлопчика стабільний, середньої тяжкості.

"Стан дитини стабільний, середньої тяжкості. Він зараз із бабусею, завтра будуть його батьки в Києві. Вакцини немає, але життю хлопчика нічого не загрожує", - сказала вона.

Вишневська додала, що дифтерія поки не підтверджена, оскільки ще немає результатів бакпосева.

Вона також уточнила, що це перший випадок у нинішньому році. Останній випадок дифтерії був 3 роки тому.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", велика частина українських дітей ризикує захворіти на дифтерію і правець.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки