МоваЯзык

/ Новини медицини

Вчені пояснили, чому жінкам необхідний більш тривалий сон

Вчені довели, що мозок жінки протягом дня відчуває більше навантаження, ніж мозок чоловіка, оскільки обробляє одночасно багато завдань.

Як повідомляє "Добрий лікар", а це велике навантаження, яке вимагає відпочинку.

У свою чергу, чоловіки можуть виконувати ефективно лише одну задачу. За словами доктора біологічних наук Миколи Марчука, жінки і чоловіки мають різні біологічні програми. Природою закладено, що жінка повинна забезпечувати так зване безсмертя виду - тобто народити і виростити дітей.

"У чоловіка, грубо кажучи, ліва півкуля не знає, що відбувається в правій. Але саме завдяки тому, що у чоловіка одна півкуля працює більш відокремлено він і може проявитися максимально, помітили, в одній сфері", - говорить він.

Мозок жінки, на противагу чоловікові, одночасно обробляє кілька завдань, що стає причиною надмірного навантаження. "Тому це супроводжується регулярним підвищенням рівня гормонів стресу, а команду про це дає мозок", - зазначає Ірина Шваб, лікар-невропатолог.

За її словами, мозок потребує регулярного відпочинку, а не раз на рік. Найкращою можливістю "перезавантажитися" є повноцінний тривалий сон. Це означає не менше 7-8 годин. Але якщо жінка виглядає втомленою, якщо у неї часто змінюється настрій, то слід збільшити тривалість сну. Необхідно лягти спати раніше, ніж зазвичай, і довіритися організму, він сам визначить, коли прокидатися.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", жіночий мозок може бути значно більш активним у певних галузях, ніж чоловічий.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини