Вчені пояснили феномен "часу, що летить"

24,5 т.
Вчені пояснили феномен 'часу, що летить'

Вчені зі США розповіли, що з віком мозок людини повільніше отримує й обробляє інформацію, тому в дитинстві дні здаються дуже довгими, а з віком вони стають "коротшими".

Це дослідження провела група вчених під керівництвом фізика Едріана Бежана, передає MedicalXpress.

"Люди часто дивуються з того, як, за їхніми спогадами, довго тривали дні в роки юності. Але справа не в тому, що їх переживання тоді були набагато глибшими або значнішими. Просто в юності їх мозок обробляв інформацію швидше", – йдеться в повідомленні.

Читайте: Легше переносять рак і інфаркт: вчені зробили відкриття про повних людей

Відео дня

Вчений пояснив це явище фізичними змінами в старіючому організмі людини. З роками сплетення нервів і нейронів збільшуються в розмірах та ускладнюються. Це призводить до того, що шляхи проходження сигналів між ними подовжуються.

Причому ці шляхи не тільки старіють разом з тілом, а й деградують, через що зростає сила опору потоку електричних сигналів. Все це і призводить до зменшення швидкості, з якою нові отримані мозком образи обробляються.

Як приклад Бежан наводить немовлят, очі яких рухаються інтенсивніше, ніж у літніх людей. Малюки обробляють зображення швидше, ніж дорослі. Люди похилого віку за такий же відрізок часу переглядають менше нових зображень, тому їм і здається, що час летить швидше.

Вчені пояснили феномен ''часу, що летить''

Як повідомляв OBOZREVATEL, названі продукти, які не можна їсти після 30 років.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки