МоваЯзык

/ Новини медицини

Популярні ліки-вбивці визнали небезпечними

Данські вчені визначили, що зловживання антибіотиками може призвести до психічних захворювань.

У дослідженні взяли участь 1 098 930 осіб, які народилися між 1995 і 2012 роками, передає The Conversation.

Фахівці визначили інфекції, якими добровольці хворіли до 2013 року. Вони включали в себе ті, що потребували госпіталізації, а також менш важкі хвороби, які можна було вилікувати протиінфекційними препаратами. Також учені встановили всі психічні розлади на основі діагнозів та рецептів, які виписували лікарі.

Результати досліджень показали, що важкі інфекції підвищували ризик розвитку психічного розладу в 1,84 рази. Таким чином, при прийомі препаратів, зокрема антибіотиків, ця ймовірність могла вирости в 1,4 рази.

Цей зв'язок вчені пояснили взаємодією між кишковим мікробіомом і центральною нервовою системою. Справа в тому, що у ссавців антибіотики викликають зміни у видовому і кількісному складі бактерій травного тракту. Таким чином, у результаті цього погіршуються когнітивні здібності.

Хвороби

Хвороби

Антибіотики - речовини, що пригнічують ріст живих клітин, найчастіше прокаріотичних або найпростіших. Деякі антибіотики - бактерициди (бактерії + лат. Caedo "вбиваю") - вчиняють сильну дію на ріст і розмноження бактерій і при цьому відносно мало пошкоджують або зовсім не ушкоджують клітини макроорганізму, і тому застосовуються як лікарські засоби. Деякі антибіотики використовуються як протипухлинних препаратів при лікуванні онкологічних захворювань.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

Місце
0
Коментарі
0
1
Смішно
2
Цікаво
2
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини