МоваЯзык

/ Новини медицини

Учені з'ясували, що викликає важку форму COVID-19

74.7т
Читати матеріал російською

Одна з найстаріших гілок імунної системи людини, яка називається комплементом, може впливати на тяжкість захворювання на COVID-19.

Як повідомило Medical Press, такого висновку дійшли дослідники з Ірвінговського медичного центру Колумбійського університету. Коронавіруси є майстрами мімікрії, особливо з білками комплементу.

Серед інших результатів, що зв'язують комплемент із COVID, дослідники виявили, що люди з віковою макулярною дегенерацією – розладом, викликаним надактивним комплементом, – більш схильні до ризику розвитку важких ускладнень і смерті від COVID.

Зв'язок із комплементом передбачає, що наявні ліки, які пригнічують систему комплементу, можуть допомогти в лікуванні пацієнтів із важким захворюванням.

Автори також виявили докази того, що активність згортання крові пов'язана з тяжкістю COVID і що мутації в певних генах комплементу й коагуляції пов'язані з госпіталізацією пацієнтів із COVID.

"Разом ці результати дають важливе уявлення про патофізіологію COVID-19 і малюють картину ролі комплементу і шляхів коагуляції у визначенні клінічних результатів пацієнтів, інфікованих коронавірусом", – сказав Саги Шапіра, доктор філософії, який проводив дослідження.

Білки-комплементи працюють подібно до антитіл і допомагають знищувати патогенні мікроорганізми, прилипаючи до вірусів і бактерій і позначаючи їх для знищення. Комплемент також може збільшити коагуляцію й запалення в організмі.

"Новий коронавірус, імітуючи білки комплементу або коагуляції, може привести обидві системи в гіперактивний стан", – зазначив Шапіра.

Дослідники виявили, що серед 11 000 пацієнтів, що госпіталізовано в медичний центр Colvingia University Irving з підозрою на COVID-19, більш ніж 25% – із віковою макулярною дегенерацією – померли, порівняно із середнім показником смертності 8,5%, і приблизно 20% потребували інтубації. Більш високі показники смертності та інтубації не можуть бути пояснені відмінностями у віці або статі пацієнтів.

"Комплемент також більш активний під час ожиріння й діабету, і може допомогти пояснити, принаймні частково, чому люди з такими захворюваннями також мають більший ризик смертності від COVID-19", – сказав Шапіра.

Як повідомляв OBOZREVATEL, новий тип коронавірусу, вплив якого на багато органів людини, що заразилася, давно доведено вченими, здатний сильно вражати серце, що може призвести до летального результату.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

Читайте всі новини по темі "Коронавірус" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
4
0
Смішно
13
Цікаво
6
Сумно
3
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини