МоваЯзык

/ Новини медицини

Відновлює мозок: вчені зробили прорив у лікуванні хвороби Альцгеймера

Нова методика лікування хвороби Альцгеймера дозволила повернути пам'ять пацієнтам на пізніх термінах захворювання.

Медики проводили дослідження на мишах і дійшли висновку, що стимуляція вироблення певного ферменту відновлює функції мозку, йдеться в журналі Brain.

"Під час хвороби Альцгеймера багато структурних частин рецепторів глутамату в головному мозку придушуються, через що порушуються збуджуючі сигнали і погіршується робоча пам'ять. Це виявилося результатом аномального епігенетичного процесу, репресивної модифікації гістонів. Розуміння механізму дозволило виявити лікарські мішені", – повідомила професор Жень Ян.

Вона пояснила, що піддослідним вводили препарат із ферментом, який контролював модифікацію гістонів – білків, які беруть участь у будові ниток ДНК. Після цього у мишей протягом тижня спостерігалося поліпшення когнітивних процесів.

На основі наявних препаратів вчені планують створити ліки з довгостроковим ефектом, які б підходили для лікування людей.

Як писав OBOZREVATEL, американські вчені стверджують, що постійне вживання оливкової олії в їжу зберігає пам'ять, захищаючи від хвороби Альцгеймера.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

0
Коментарі
0
0
Смішно
17
Цікаво
0
Сумно
1
Треш

Блоги медицини