Виклик лікаря по-новому: чим це загрожує для українців

Виклик лікаря по-новому: чим це загрожує для українців

Разом з нововведеннями щодо вибору пацієнтом лікаря і підписання декларації з ним, в Україні вводяться і нові правила виклику лікаря додому. Зокрема, виклик буде здійснюватися не через реєстратуру, а безпосередньо - пацієнт буде дзвонити прямо до лікаря. А доктор вже буде вирішувати, чи дійсно це потрібно пацієнтові або ж він все-таки може прийти на прийом самостійно.

"МедОбоз" вирішив розібратися в тонкощах нових правил стосунків лікаря і пацієнта і з'ясувати, чим це може обернутися.

"Платний виклик - необхідність"

Одна з "фронтовиків", сімейний лікар Наталія Деменко має двояке ставлення до цього нововведення.

Читайте: Що робити, якщо не дають підписати контракт з лікарем в Україні: інструкція

"Мене бентежить момент, що крім того, що лікарю необхідно виконуватися свої прямі обов'язки - надавати допомогу пацієнтам, він повинен буде ще і відповідати на телефонні дзвінки. А серед тих, що дзвонять є і люди з дефіцитом спілкування, від яких відкараскатися короткою бесідою не вийде", - каже лікар.

Відео дня

Крім того, за її словами, якщо пацієнт ванажується на підписання контракту з лікарем з іншого кінця міста або ще далі (адже обмеження за адресою реєстрації та проживання зняли), то лікар може витратити багато часу на те, щоб дістатися до пацієнта.

Виклик лікаря по-новому: чим це загрожує для українців

"Це питання має обговорюватися безпосередньо між лікарем і пацієнтом. Якщо пацієнт приїжджає підписувати декларацію з лікарем здалеку, він повинен бути готовий до того, що на виклик до нього лікар не стане їхати", - додала Деменко.

До того ж, поки ще не ясно, за рахунок кого будуть оплачуватися ці виклики. "Нам поки не пояснювали, будуть нас забезпечувати транспортом або медустанови повинні вирішувати це питання за власний рахунок", - додала сімейний лікар.

З позитивних моментів нововведення Деменко називає можливість лікаря відмовитися від візиту до пацієнта додому і запросити його на прийом в поліклініку або амбулаторію.

"Часто трапляється так, що лікаря викликають пенсіонери, яким просто хочеться спілкування, або пацієнти, які не хочуть сидіти в черзі, а їм потрібно всього лише направлення на аналізи або довідка", - пояснила лікар.

Читайте: Вибір лікаря в Україні: МОЗ розвінчав головні фейки

Завдяки опитуванню по телефону таких "хворих" можна відсіяти і витратити час на пацієнтів, яким дійсно потрібна допомога на дому.

"І знову ж, ситуацію би врятувало введення оплати за виклик лікаря. Якщо пацієнти будуть самі оплачувати візит доктора, то помилкові виклики зникнуть", - підсумувала лікар.

"Можемо упустити важкого пацієнта"

Терапевт Наталя Гордієнко має інше ставлення до можливості лікаря по телефону визначати стан пацієнта.

"Бувають випадки, коли симптоматика пацієнта, про яку він говорить лікарю, викликає помилкову думку щодо його реального стану. Може статися так, що лікар відмовиться приїжджати, пацієнт не піде на прийом до медзакладу (наприклад, стан різко погіршиться), а хвороба прогресуватиме і через день-два йому лікар вже буде просто не потрібен ... ", - пояснила Гордієнко.

Виклик лікаря по-новому: чим це загрожує для українців

На її думку, якщо пацієнт викликає лікаря додому, потрібно їхати обов'язково.

"Єдиний момент - якщо пацієнт підписав декларацію з лікарем, наприклад, з іншого кінця Києва, то потрібно зобов'язати таких пацієнтів самостійно оплачувати візит лікаря до нього. Наприклад, відправляти за ним машину або викликати таксі", - додала Гордієнко.

Читайте: Нові правила звернення до лікарів в Україні: відповіді на популярні питання

Пацієнти бояться нових правил

Нововведення щодо виклику лікаря викликають бурхливе обговорення не тільки в медичних колах.

Так, деякі пацієнти вважають, що з новими можливостями лікарі зовсім перестануть приїжджати на виклик.

"Я боюся, що після того, як виклики стануть надходити безпосередньо до лікаря, і він буде самостійно визначати, до кого йому треба їхати, лікаря можна буде не дочекатися. Адже, ясна річ, що вести прийом в кабінеті куди зручніше, ніж їхати казна-куди. Тим більше, як я розумію, відповідальності, якщо з пацієнтом щось трапиться, лікар не нестиме ", - поділилася своєю думкою 62-річна Людмила Жарова.

"Моя мати вже у віці і вона просто не в змозі піти на прийом до лікаря самостійно. Тобто, дійти туди ще зможе, а ось повернутися і піднятися додому на третій поверх - вже ні. Зараз вона іноді викликає лікаря, при цьому по голосу ніколи не можна здогадатися, що їй погано, хоча насправді все зовсім інакше ", - висловив свої побоювання 43-річний Олександр Савелько.

Раніше "МедОбоз" розповідав про нові правила виклику лікаря додому.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки