МоваЯзык

/ Новини медицини

''Винні пестициди'': лікар розкрив небезпеку отруєння на Тернопільщині

Масове отруєння людей у Тернопільській області, швидше за все, сталося через пестициди.

Про це OBOZREVATEL заявив лікар-терапевт, кандидат медичних наук і старший науковий співробітник лабораторії гігієни харчування та безпеки їжі Національного наукового центру радіаційної медицини НАМН України, Олександр Луценко. За його словами, від дози і виду хімічної речовини залежатимуть наслідки для людського організму.

"Швидше за все, це були пестициди, які використовуються для боротьби зі шкідниками або захворюваннями сільськогосподарських рослин. Визначити вид хімічної речовини неможливо, поки ми не побачимо результатів аналізу проб повітря, грунту і води, або компанія, яка розпорошувала речовину з літака, не зізнається самостійно", — зазначив Луценко.

Зараз лікарі проводять стандартну неспецифічну дезінтоксикаційну терапію, яка направлена ​​на зменшення наслідків загальної інтоксикації організму. За скаргами пацієнтів і після обстеження лікарями можна буде визначити рівень інтоксикації і ступінь впливу на організм постраждалих.

"Люди скаржилися на запаморочення, головний біль і нудоту, що є класичним симптомокомплексом загальної інтоксикації і можливої нейротоксичної дії на організм постраждалих. Від дози і виду речовини, яка потрапила в організм, залежатимуть наслідки отруєння", — пояснив лікар.

За його словами, дане явище особливо небезпечне для вагітних і жінок в період лактації та дітей. Відомо, що багато типів пестицидів здатні проникати через гемаплацентарний бар'єр у вагітних. Також отруйні речовини передаються дитині з молоком матері, що є особливо небезпечним для здоров'я і життя малюків.

"За даними досліджень, у світі щороку реєструється понад мільйон отруєнь пестицидами. На жаль, і в Україні такі отруєння не рідкість. Зазвичай, жертвами стають безпосередньо сільськогосподарські працівники, та далеко не всі звертаються по медичну допомогу, лікуючи отруєння самостійно", — пояснює Олександр Луценко.

Як повідомляв OBOZREVATEL, з'ясувалося, що загрожує винуватцям масового отруєння у Тернополі.

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

0
Коментарі
2
0
Смішно
1
Цікаво
6
Сумно
1
Треш

Блоги медицини