Вперше в світі: медикам вдалося оживити заморожене серце

10,4 т.
Вперше в світі: медикам вдалося оживити заморожене серце

Вчені з Росії вперше в світі відновили після глибокої заморозки серце.

Дослідження проводилося на серці жаби, пише Ріа Новини. Як зазначається, зараз дослідники розробляють технологію необмеженого за тривалістю збереження в життєздатному стані ізольованих тканин і органів людини.

Відомо, що серце жаби вдалося відновити після 45 діб зберігання. Орган був заморожений при -196 градусах Цельсія.

Читайте: Все в донори: до чого призведе дозвіл на трансплантацію в Україні

Медики також змогли досягти стійкого відновлення функції ізольованого серця щура після 24 годин гіпотермічного зберігання при +4 градусах.

Відео дня

Відзначається, що при існуючих технологіях термін зберігання серця становить не більше шести годин.

Автори дослідження кажуть, що успіх робіт здатний зробити наукову революцію в відновлюваній медицини. Зараз важливо навчитися тривалої кріоконсервації тканин і органів для подальшої трансплантації. Це дозволить створювати банки заморожених органів, що призведе до порятунку тисяч життів.

Раніше "МедОбоз" розповідав, що вчені навчилися заморожувати "голод".

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки